Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Już ponad sto osób zakażonych koronawirusem w województwie śląskim

25.03.2020 21:00 | 0 komentarzy | ż

W województwie śląskim odnotnowano kolejny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem. Młoda kobieta miała kontakt z osobą zakażoną, starszy mężczyzna wrócił z zagranicy. Źródło zakażenia trzeciej osoby nie jest znane.

Już ponad sto osób zakażonych koronawirusem w województwie śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontakt z osobą z Austrii był przyczyną zakażenia koronawirusem starszego mężczyzny, który przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie.

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie mężczyzna z powiatu gliwickiego w sile wieku. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia, zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

W dobrym stanie jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób w sile wieku z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie. Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych mieszkańcy pozostaną w izolacji domowej.

Łącznie w województwie śląskim odnotnowano już 107 przypadków zakażenia koronawirusem.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, oprac. ż