Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Maseczki z JSW dla szpitala w Wodzisławiu

25.03.2020 20:41 | 6 komentarzy | (q)

Coraz częściej słyszymy o spontanicznych akcjach szycia maseczek ochronnych i innego sprzętu ochrony osobistej, zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że personel medyczny na terenie szpitali nie może korzystać z wyrobów bez atestu.

Maseczki z JSW dla szpitala w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Apeluję, aby pomagać naszym szpitalom i służbom medycznym, ale w realny i odpowiedzialny sposób – mówi senator Ewa Gawęda, która dziś przywiozła do Szpitala w Wodzisławiu 500 sztuk atestowanych maseczek (typu FFP 3). Był to dar Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która kolejny już raz wsparła w ostatnim czasie wodzisławski szpital. Dodatkowo kilkadziesiąt maseczek z atestowanej puli JSW otrzymają także strażacy z OSP Radoszowy. Sprzęt ochronny jednorazowego użytku nadal jest wyczekiwanym towarem we wszystkich placówkach służby zdrowia, gdyż jego zużycie rośnie wraz ze zwiększającym się zagrożeniem koronawirusem.

Oczywiście maseczki nieatestowane, szyte w domowych warunkach, często według własnych projektów i wykrojów ich wykonawców, z różnych, aktualnie dostępnych na rynku materiałów, też są potrzebne. Używają ich często różne służby, urzędnicy, wojsko w okolicznościach, które tego wymagają i przepisy na to pozwalają. Warto się skontaktować z instytucjami zaangażowanymi w walkę z epidemią przed uruchomieniem „domowej” produkcji, aby pomoc była jak najbardziej adekwatna do potrzeb.

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP