Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Będą konsultować projekty inwestycyjne z mieszkańcami

27.03.2020 07:00 | 5 komentarzy | juk

Wodzisławski magistrat wprowadza możliwość wnoszenia uwag przez mieszkańców do zakresu inwestycji na etapie ich projektowania. To odpowiedź na apel jednego z radnych.

Będą konsultować projekty inwestycyjne z mieszkańcami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Betonowe donice ulokowane przy ul. Bogumińskiej, remont parkingu przy ul. Prusa, czy chociażby przebudowa Placu Zwycięstwa - to tylko niektóre inwestycje w Wodzisławiu Śl., które wśród tamtejszych mieszkańców budziły skrajne emocje. Dzięki interwencji jednego z wodzisławskich radnych magistrat wprowadza rozwiązanie, które może zminimalizować występujące kontrowersje.

Była propozycja

Kilka tygodni temu wodzisławski rajca Łukasz Chrząszcz złożył w magistracie interpelację. Zakładała ona wprowadzenie dobrej praktyki konsultacji projektów inwestycyjnych z wodzisławianami, których planowane zadania bezpośrednio dotyczą. - Jak wynika z ostatnich doświadczeń, nie każda miejska inwestycja w pełni zadowala naszych mieszkańców. Nie wszystkie skutki i reakcje na daną inwestycję można też przewidzieć, ale część nieporozumień z mieszkańcami można byłoby uniknąć, stosując szersze konsultowanie planowanych inwestycji - tłumaczy radny Chrząszcz.

Jest decyzja

Rajca niedawno otrzymał odpowiedź urzędu na swoją prośbę. Naczelnik wydziału inwestycji miejskich Grażyna Kłosok, przyznaje, że nie wszystkie realizowane w mieście zadania były konsultowane z mieszkańcami co do ich zakresu. Głównie dotyczyło to zadań związanych z infrastrukturą drogową. - Aby umożliwić mieszkańcom wnoszenie uwag do zakresu zadań na etapie ich projektowania informuję, że koncepcje projektów będą umieszczane na stronie internetowej urzędu miasta z podaniem terminu do wnoszenia uwag przez radnych rady miejskiej, rady dzielnic, wspólnoty mieszkaniowe oraz zainteresowanych mieszkańców, czy przedsiębiorców. Zmiany, które będą możliwe do wprowadzenia i zgodne z warunkami technicznymi zostaną wzięte pod uwagę i przekazane projektantowi do wprowadzenia - informuje Grażyna Kłosok.

Radny Łukasz Chrząszcz nie kryje zadowolenia z takiego obrotu wydarzeń. - To krok w dobrą stronę dla jawności i kształtowania naszego otoczenia - komentuje krótko.

(juk)