Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Drukują maski ochronne dla służby zdrowia, ale kończą się im fundusze

25.03.2020 15:33 | 6 komentarzy | AgaKa

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, Szymon, Damian, Kacper i Kamil w działającym przy szkole Centrum Druku 3D wyprodukowali maski ochronne na twarz dla pracowników służby zdrowia, które mają chronić ich przed wirusem COVID-19. Uczniowie placówki chcą drukować nadal, ale powoli kończą się im fundusze na materiał.

Drukują maski ochronne dla służby zdrowia, ale kończą się im fundusze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Druk 3D pozwala na stworzenie komponentów niezbędnych do zbudowania przyłbic. Znaleźliśmy w internecie projekty do wydruku uchwytów do zamontowania ekranów z folii PVC i wydrukowaliśmy testowe modele - mówią autorzy projektu wspierającego służbę zdrowia.

Niestety poza czasem, sprzętem i umiejętnościami niezbędne są materiały do druku. – Największy koszt stanowi filament i folia PVC. Nasze prywatne zasoby już się kończą, a nie chcemy przerywać druku – mówią uczniowie.

W tym celu uruchomili zbiórkę na portalu e-fundraisingowym Zrzutka.pl pod nazwą 'Drukujemy dla medyków'.

– Projekt, który wykorzystujemy, potrzebuje nieco ponad 50 g materiału do wydrukowania jednej przyłbicy. Tak więc 1 kg materiału wystarczy nam na wydruk 18 sztuk, a koszt 1 kg filamentu to ok. 50-60 zł. Nasze drukarki drukują jednorazowo 2 przyłbice. Cały proces trwa 8 godzin. Przy obecnych zasobach sprzętowych planujemy druk 20-30 przyłbic na dobę więc zużycie filamentu będzie wynosiło 1,5 kg (70-80 zł). Do Świąt Wielkanocnych chcemy wydrukować 400-500 szt. do których potrzebujemy ok. 20 kg. filamentu. Koszt zakupu samego filamentu w takiej ilości to ok. 1000-1200 zł - czytamy w opisie zbiórki.

PODLINKOWUJEMY ADRES ZBIÓRKI

Drukujemy dla medyków