Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Barbara Magiera zachęca do pomocy szpitalom. Apeluje: szyjmy maseczki ochronne [FILM]

25.03.2020 14:02 | 2 komentarze | juk

Burmistrz Radlina zachęca mieszkańców do szycia masek ochronnych dla personelu medycznego. - Ja już zabrałam się do roboty - mówi krótko Barbara Magiera.

Barbara Magiera zachęca do pomocy szpitalom. Apeluje: szyjmy maseczki ochronne [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Radlina Barbara Magiera zakasała rękawy i włączyła się w ogólnopolską akcję pomocową. Chodzi oczywiście o szycie maseczek ochronnych dla personelu medycznego. - Dziś jest wielka potrzeba, aby wesprzeć nasze szpitale. Dlatego apeluję, szyjmy maseczki ochronne. Ja już zabrałam się do roboty - mówi Barbara Magiera na krótkim filmie, umieszczonym w mediach społecznościowych.

Nagranie, na którym burmistrz Magiera szyje maseczki, jest częścią większej akcji. - Chodzi o zbiórkę materiałów do szycia maseczek ochronnych, na potrzeby powiatowego szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Maseczki szyją wolontariusze z terenu Radlina, m.in. panie ze stowarzyszenia "Radlińska Przystań" - przekazuje Marek Gajda z radlińskiego magistratu dodając, że w akcję włączyła się aktywnie również radna powiatowa z Radlina, Joanna Rduch - Kaszuba. Gajda tłumaczy, że maseczki posłużyć mają jako rezerwa dla pracowników szpitala. - Nie są to maseczki, których można używać na salach operacyjnych, jednak mogą pełnić funkcje dodatkowego zabezpieczenia dla pracowników medycznych - mówi.

Na materiały potrzebne do uszycia maseczek czekają w radlińskim Miejskim Ośrodku Kultury. Placówka, mimo iż wyłączona ze swej kulturalnej działalności na czas pandemii, funkcjonuje i aktywnie włącza się w zbiórkę. - W holu głównym można zostawić cenny dziś materiał: bawełnę, flizelinę i gumkę materiałową. Zwłaszcza ta ostatnia jest dziś bardzo potrzebna a trudno dostępna - mówi Marek Gajda. Osoby umiejące szyć i chcące włączyć się do akcji, proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie, Urzędem Miasta w Radlinie bądź stowarzyszeniem Radlińska Przystań.