Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

Kultura

PILNE

WCK wychodzi z ciekawą propozycją #siećzkulturąwdomu

25.03.2020 12:29 | 0 komentarzy | AgaKa

Wodzisławskie Centrum Kultury z powodu epidemii koronawirusa zawiesiło działanie, co nie oznacza, że pracownicy placówki nie robią nic. WCK wychodzi właśnie z propozycją, by to kultura przyszła do nas bez wychodzenia z domów. Na czym ma polegać akcja #siećzkulturąwdomu? Już wyjaśniamy.

WCK wychodzi z ciekawą propozycją #siećzkulturąwdomu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obok różnorodnych imprez kulturalnych w Wodzisławskim Centrum Kultury działa z ogromnym powodzeniem Amatorski Ruch Artystyczny, zrzeszający niespełna 900 osób w 17 tematycznych grupach. Od tańca przez muzykę, ceramikę po teatr i eksperymenty naukowe. To dziś dotychczasowa działalność ARY ma być szeroko prezentowana w sieci. Instruktorzy grup i zespołów przygotowali archiwalne galerie, materiały video, niepokazywane wcześniej w całości premiery spektakli i koncertów. To wszystko znajdować się będzie na portalu społecznościowym WCK z hasztagiem akcji.

Do #siećzkulturąwdomu dołącza również Kino Pegaz, które przygotowuje sondaże, quizy i poleca amatorom kina strony, na których można zobaczyć ciekawe produkcje filmowe.

Dla spragnionych kultury w domu polecamy:

www.facebook.com/WuCeKa/,

www.facebook.com/AmatorskiRuchArtystyczny/,

www.facebook.com/kinopegaz/