Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich. Mnóstwo połączeń anulowanych

23.03.2020 12:54 | 0 komentarzy | AgaKa

Od 23 marca Koleje Śląskie wprowadzają drugą fazę ograniczeń w rozkładzie jazdy. Wszystkiemu winne jest zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich. Mnóstwo połączeń anulowanych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmiany dotyczą głównie połączeń w godzinach pozaszczytowych oraz krótszych relacji. Nadal można korzystać z kursów zapewniających możliwość dojazdu i powrotu z pracy.

Z uwagi m.in. na ograniczenie działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną władze Kolei Śląskich zaobserwowały wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym ograniczenie połączeń nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych.

Wstrzymany ruch przygraniczny

Od 14 marca wstrzymane są natomiast wjazdy naszych pociągów do Bohumina – kończą one swój bieg w Chałupkach. Analogicznie nie są prowadzone również wjazdy Czeskich Drahów do polskiego Cieszyna. Wstrzymany jest również wjazd pociągów słowackich do Zwardonia.

Stworzona też specjalną podstronę, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące podróżowania i funkcjonowania spółki oraz jej działań podjętych w związku z zagrożeniem Koronawirusem.