Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Oto TOP5 owoców, które warto jeść na kaca

23.03.2020 11:42 | 0 komentarzy | MK

Kac i poranny posiłek nie zawsze idą ze sobą w parze. Nic w tym dziwnego. Wymęczony żołądek z rezerwą podchodzi do dań, które chcemy mu zaserwować. Inaczej podchodzimy jednak do owoców, które powinny przekonać nas do siebie nie tylko smakiem, ale również zdrowotnymi właściwościami. Nie chodzi przy tym o długofalowe nabieranie odporności. Dobrze skomponowana sałatka warzywna czy koktajl może postawić nas błyskawicznie na nogi i dać ulgę w procesie odtrucia alkoholowego. Dzięki temu znacząco skrócimy jego trwanie i po prostu poczujemy się lepiej.

Oto TOP5 owoców, które warto jeść na kaca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czym polega odtrucie alkoholowe w domu?

Odtrucie organizmu z alkoholu to skomplikowany proces, który ma na celu odwrócenie zmian, które zaszły w organizmie ze względu na nadużycie napojów wyskokowych. Skutki hucznej imprezy są powszechnie znane: należy do nich przede wszystkim ból głowy, mdłości i złe samopoczucie. Kac potrafi przy tym doprowadzić do praktycznego wykreślenia z życiorysu dnia następującego po zabawie. Skutecznym sposobem na walkę z nim jest dobrze dobrana mieszanka witamin i mikroelementów. Największą skutecznością wyróżniają się specjalnie dobrane kroplówki, oferowane m.in. przez firmę KacDoktor.pl, zajmującą się odtruciem alkoholowym i odtruciem poalkoholowym. Dobrze dobrany zestaw możemy dostarczyć organizmowi również samodzielnie, korzystając z potencjału owoców.

Jakie owoce na odtrucie organizmu z alkoholu wybrać?

Choć owoce nam się z tym nie kojarzą, w rzeczywistości są znakomitym środkiem na walkę z objawami zatrucia spowodowanego etanolem. Wynika to przede wszystkim z olbrzymiej dawki witamin i mikroelementów, które możemy dzięki nim przyjąć. Poza tym: apetyczny smak oraz wiele form podania sprawiają, że to produkty wprost stworzone do walki z kacem.

  1. Banany – najlepszy lek na kaca

W warunkach odtrucia poalkoholowego szczególnie korzystnie na nasze zdrowie wpłyną banany. Charakterystyczne żółte owoce są nie tylko smaczne: zawierają przy tym sporo witamin, w tym tych z grupy A, B, C i E oraz potas – cenny minerał, którego poziom został nadszarpnięty na skutek odwodnienia. Kilka bananów może stać się znakomitym sposobem na odtrucie organizmu z alkoholu, warto więc mieć je w zapasie i nie bać się po nie sięgnąć.

  1. Cytryna – zastrzyk witaminy C

Cytryna nie bez przyczyny niemal bezpośrednio kojarzy się z witaminą C. To jej znakomite źródło, które możemy przy tym przyjmować w różnej formie. Dodanie sporej dawki soku z tego owocu do wody (której na kacu powinniśmy pić szczególnie dużo!) to znakomity sposób na dostarczenie do organizmu cennego antyoksydantu, przyspieszającego proces odtrucia organizmu z alkoholu.

  1. Kiwi – witaminowa bomba

Kolejnym owocem wpływającym na to, ile trwa odtrucie alkoholowe, jest kiwi. Oprócz olbrzymiej dawki witaminy C, E i K zawiera również magnez i potas, a także kwas foliowy. To znakomite zestawienie substancji, które często wykorzystywane są w kroplówkach na odtrucie alkoholowe. Szczególnie dobre efekty da w połączeniu z innymi owocami w ramach sałatki.

  1. Sok pomarańczowy – witaminy w szklance

Kolejną witaminową bombą są pomarańcze i grapefruity. Ich olbrzymią zaletą jest możliwość przygotowania pysznego soku, który z łatwością wypijemy nawet podczas szczególnie wymagającego poranka. Jednocześnie zapewnimy sobie niemal wszystko, czego potrzebujemy do skutecznego odtrucia poalkoholowego.

  1. Imbir – partner w walce z kacem

Fantastycznym sposobem na walkę z kacem jest również korzeń imbiru. To naprawdę potężna broń podczas odtrucia alkoholowego. Zawiera m.in. witaminy C, B1, B2, A, E i K, poza tym dostarczy do organizmu wiele mikroelementów, w tym fosfor, potas, żelazo i wapń. Nie bez znaczenia pozostaje również jego działanie przeciwbólowe oraz wpływ na metabolizm.

Materiał zewnętrzny