środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Patrol

Pożar stogu słomy w Tworkowie. Zaalarmowano 9 zastępów strażaków

23.03.2020 08:58 | 0 komentarzy | żet

Podczas weekendu 20-22 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy, interweniując w Bieńkowicach, Raciborzu oraz Tworkowie.

Pożar stogu słomy w Tworkowie. Zaalarmowano 9 zastępów strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 marca o godz. 15.31 strażacy udali się na ul. Ogrodową w Raciborzu. Wewnątrz jednego z mieszkań znajdował się schorowany mężczyzna, który nie potrafił otworzyć drzwi do domu. Strażacy wyważyli drzwi, a następnie udzielili raciborzaninowi pierwszej pomocy. Na miejsce dotarła córka mężczyzny. Z kolei ratownicy medyczni przebadali raciborzanina. Stwierdzono, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji.

21 marca o godz. 10.44 strażacy usunęli martwego gołębia z dachu budynku przy ul. Waryńskiego w Raciborzu. Następnie udali się na ul. Raciborską w Bieńkowicach. Na jezdni zalegała plama substancji ropopochodnej. Strażacy doprowadzili jezdnię do porządku.

22 marca o godz. 5.20 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu słomy w rejonie ul. Nowej w Tworkowie. Do akcji gaśniczej skierowano dwa zastępy zawodowców oraz sześć zastępów ochotniczych. Dodatkowy zastęp ochotników pozostawał w odwodzie. Miejsce pożaru było oddalone od hydrantu, dlatego też konieczne było dowożenie wody. Większość bali słomy udało się ocalić. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł. Przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie.

Ponadto strażacy z Raciborza codziennie prowadzą kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Chałupkach. Zmieniają się co kilka godzin. Każdorazowo na granicy stacjonuje dwóch strażaków z Raciborza.