Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Leon Fiołka: planujemy sesję, najpóźniej we wtorek 30 marca

22.03.2020 17:50 | 1 komentarz | ma.w

Przewodniczący rady miasta Leon Fiołka przyznaje, że trwają już prace nad przygotowaniem do sesji Rady Miasta Racibórz. - Musimy podjąć uchwały finansowe, potrzebne do starań o środki unijne - tłumaczy potrzebę zwołania posiedzenia.

Leon Fiołka: planujemy sesję, najpóźniej we wtorek 30 marca
Leon Fiołka przewodniczący Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sesja odbędzie się z ograniczeniami. Przewodniczący prowadziłby ją z sali kolumnowej, przy udziale prezydenta Raciborza i naczelników. Radni połączyliby się z urzędem wirtualnie i tak też odbyłyby się głosowania. Za pośrednictwem systemu e-sesja odbędzie się transmisja internetowa. - Nie będziemy pierwsi. W Polsce odbyły się już takie posiedzenia - mówi Leon Fiołka. Twierdzi też, że przewidziana jest też dyskusja na tematy bieżące oraz ostatnie wnioski radnych dotyczące spraw gospodarczych i walki z koronawirusem.

- Nie przewiduję jednak już na tym posiedzeniu podejmowania decyzji o wycofaniu środków z organizacji miejskich przedsięwzięć kulturalnych, przesuwaniu środków budżetowych między na nowe zadania - zaznacza szef rady.

Urząd czeka na stanowisko nadzoru prawnego wojewody śląskiego w sprawie prawomocności uchwał podjętych na takiej "telesesji".

-Nie wiemy jeszcze, czy taka forma spotkań radnych nie będzie musiała być standardem na najbliższe miesiące. Nie chcemy nikogo narażać na zarażenie. Dlatego ograniczymy liczbę uczestników do minimum, a prezydent pojawi się bez zastępców, którzy będą dostępni on-line - podsumowuje Leon Fiołka.

Przypuszczalna data posiedzenia to przyszły piątek 27 marca, a najpóźniej - wtorek 30 marca.