Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Radna Tomaszewska: myślimy nad sesją nazdwyczajną

21.03.2020 20:53 | 3 komentarze | ma.w

Klub radnych prezydenta Polowego pracuje już nad zwołaniem sesji nadzwyczajnej, prawdopodobnie w formie telekonferencji. Są do omówienia pilne tematy pomocy przedsiębiorcom w warunkach epidemii oraz propozycja, aby wycofać się w tym roku z finansowania imprez masowych i wesprzeć szpital.

Radna Tomaszewska: myślimy nad sesją nazdwyczajną
Zuzanna Tomaszewska radna RSS Nasze Miasto
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Klima wyszedł z apelem do radnych o analizę tegorocznego budżetu miasta pod kątem wydatków na cele rozrywkowe w obliczu postępującej epidemii koronawirusa w Polsce. Wcześniej radni Michała Fity zgłosili potrzebę opracowania działań pomocowych dla raciborskich przedsiębiorstw, którzy przez epidemię znaleźli się w trudnej sytuacji.

Przewodnicząca komisji oświaty i kultury Zuzanna Tomaszewska zaznacza na wstępnie rozmowy z nami, że sytuacja dynamicznie się zmienia i to, co dziś się powie, może być wkrótce nieaktualne. - Odbyliśmy wirtualne spotkanie klubowe i rozmawialiśmy z Piotrem Klimą. Szanuję jego zdanie w tej sprawie, ale osobiście uważam, że rezygnacja z najważniejszych letnich imprez w mieście nie jest dobrym rozwiązaniem. Na dziś. To czas zawierania umów z artystami, niektóre już zostały zawarte. Wszyscy się zastanawiamy co robić, myślimy nad przyszłością - opowiada nam Tomaszewska. Według niej to, co wydarzy się po opanowaniu epidemii, będzie ważne dla społeczności Raciborza.

- Będziemy musieli odbudować relacje międzyludzkie, otwartość na wydarzenia kulturalne, uczestnictwo w nich. Ja reprezentuję środowisko ludzi kultury i zdaję sobie sprawę, że to inny pogląd niż opinie środowiska medycznego, bliższego panu Piotrowi Klimie - zauważa radna.

Co do uwag na temat pomocy finansowej raciborskiej lecznicy to zdaniem radnej Miasto powinno włączyć się w nią na odpowiednim etapie, kiedy okaże się to konieczne. Obecną sytuację finansową szpitala, w oparciu o doniesienia medialne o zainteresowaniu nim spółek Skarbu Państwa, uważa za ulegającą poprawie i w związku z tym niewymagającą natychmiastowych ruchów samorządu miejskiego.Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty