Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

Czy władze Raciborza przygotują tarczę antykryzysową dla przedsiębiorców?

19.03.2020 17:00 | 1 komentarz | ma.w

Zapytaliśmy czy prezydent miasta Dariusz Polowy zdecyduje się na zastosowanie ulg podatkowych dla lokalnego biznesu w związku z trudnościami, jakie powoduje epidemia koronawirusa? W Wodzisławiu Śląskim władze już wdrażają stosowny pakiet pomocowy.

Czy władze Raciborza przygotują tarczę antykryzysową dla przedsiębiorców?
Prezydent Raciborza mówi, że "myśli już krążą" wokół pomocy przedsiębiorcom ze strony Miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głowa miasta uważa, że za wcześnie by mówić o konkretach. - Wolę ogłosić rzetelne rozwiązania, niż coś teraz deklarować, z czego później będzie trzeba się wycofywać wskutek dynamicznie zmieniających się okoliczności - mówi nam Dariusz Polowy.

Włodarz podkreśla, że jako były wieloletni przedsiębiorca, potrafi zrozumieć lokalny biznes, który staje teraz w obliczu drastycznego spadku wpływów.

- Miasto może ulżyć im w zakresie stawek czynszowych i podatków lokalnych. Podejdziemy do tego tematu, bo myśli wokół niego już krążą - podkreśla prezydent Polowy.

Uważa, że sytuacja w kraju i na świecie musi się wpierw wyklarować by zająć się lokalnymi problemami w sferze przedsiębiorczości. - Do zastosowania pewnych rozwiązań wystarczą moje prerogatywy, a do innych potrzebne będzie zwołanie rady miasta. Na razie nie wiadomo kiedy dojdzie do następnego posiedzenia - zauważa Dariusz Polowy.

Środowisko radnych myśli już nad rozwiązaniami dla raciborskich przedsiębiorców. Radni Niezależni Michała Fity zapowiedzieli już, że zaproponują akcję #miastoCOVIDzibiznes, nad którą debatowano dziś wirtualnie w gronie członków klubu radnych. Szczegóły zostaną wkrótce zaprezentowane w sieci.