środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Prezydent Raciborza i jego zastępcy nie mają koronawirusa

19.03.2020 16:26 | 4 komentarze | ma.w, żet

Prezyent miasta Dariusz Polowy i jego zastępcy Michał Fita i Dominik Konieczny odetchnęli z ulgą. Włodarz po powzięciu informacji poinformował nas o wynikach ujemnych dla niego i jego zastępców.

Prezydent Raciborza i jego zastępcy nie mają koronawirusa
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, wiceprezydent Michał Fita, minister Michał Woś, prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Dalej siedzieli jeszcze wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski oraz wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny. Zdjęcie wykonano 9 marca z Urzędzie Miasta Racibórz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jak to skomentuję? Należy unikać skupisk ludzkich w tym czasie i nastawić się na kontakty z wykorzystaniem elektronicznych środków przekazu jak telefon i internet. To ważna informacja dla tych wszystkich, którzy mieli z nami styczność w ostatnich dniach - powiedział nam D. Polowy. Na wyniki czekał od wtorku rano. Na wieści z laboratorium czeka wciąż radna miejska Anna Szukalska obecna na dwóch ostatnich spotkaniach z zarażonym ministerm Michałem Wosiem. Zakażony koronawirusem okazał się także dyrektor jego biura poselskiego.

Przypomnijmy, 9 marca w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się spotkanie ministra Michała Wosia, wiceministra Janusza Kowalskiego, prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela oraz części samorządowców z województw śląskiego i opolskiego, którego przedmiotem były perspektywy rewitalizacji linii kolejowej z Raciborza do Głubczyc i Racławic Śl.

16 marca okazało się, że Michał Woś został zakażony koronawirusem. Wszyscy uczestnicy spotkania z 9 marca zostali objęci dwutygodniową kwarantanną, wśród nich prezydent Raciborza Dariusz Polowy, wiceprezydent Michał Fita, wiceprezydent Dominik Konieczny, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, radna Anna Szukalska, a także pozostali samorządowcy oraz dziennikarze.

17 marca włodarze oraz osoby, które miały dłuższy kontakt z ministrem Wosiem, zostali poddani badaniu na obecność koronawirusa. 18 marca stwierdzono, że tylko Szymon Szrot - kierownik biura poselskiego Michała Wosia - jest zakażony koronawirusem (zobacz: Dyrektor biura poselskiego Michała Wosia ma koronawirusa).

19 marca starosta raciborski Grzegorz Swoboda poinformował nas o ujemnym wynik badania na obecność koronawirusa. (zobacz: Starosta raciborski Grzegorz Swoboda nie ma koronawirusa). Następni informację otrzymali prezydent Raciborza Dariusz Polowy oraz jego zastępcy - Michał Fita i Dominik Konieczny.Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego