Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Żory: Przez koronawirusa służby nie będą odbierać wszystkich śmieci

17.03.2020 16:30 | 7 komentarzy | ska

W Żorach od dziś, 17 marca następują zmiany w gospodarce odpadami. Są one spowodowane wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz rozporządzeniami rządu. M.in. mieszkańcy domków będą musieli dłużej przetrzymać część selektywnie zbieranych śmieci.

Żory: Przez koronawirusa służby nie będą odbierać wszystkich śmieci
fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żory: Przez koronawirusa służby nie będą odbierać wszystkich śmieci

Żorscy urzędnicy informują, że w związku z zagrożeniem epidemicznym, odbiór śmieci ulega zmianie. Mieszkańcy nie mogą korzystać od dziś z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do odwołania. Ponadto z nieruchomości jednorodzinnych nie będą odbierane odpady pochodzące z selektywnej zbiórki odpadów, tj. metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, papier, tektura oraz szkło. Taka sytuacja jest tymczasowa, ale na razie nikt nie wie jak długo trzeba będzie przetrzymywać posegregowane śmieci. Co ważne, odpady zmieszane, popiół oraz bioodpady będą odbierane bez zmian.

Ta sytuacja nie dotyczy jednak odbioru odpadów z budynków wielorodzinnych. Tam służby będą działać według harmonogramu. Niewątpliwie takie działanie może budzić kontrowersje. Mieszkańcy domów jednorodzinnych wielokrotnie podnosili już ich niesprawiedliwe traktowanie w odniesieniu do mieszkańców zabudowy wielorodzinnej, którzy np. pod kątem opłat za śmieci nie są w żaden sposób weryfikowani w zakresie prowadzenia segregacji.