Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Starosta Swoboda: pracuję zdalnie

17.03.2020 10:13 | 1 komentarz | ma.w

Włodarz powiatu dowiedział się z rana o konieczności kwarantanny po spotkaniu z zarażonym COVID-19 Michałem Wosiem. - Przeniosłem swoje biuro do domu - powiedział nam Grzegorz Swoboda.

Starosta Swoboda: pracuję zdalnie
Starosta raciborski jeszcze w pracy pod szpitalem rejonowym (już zakaźnym)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czasie kwarantanny starosta pozostaje szefem sztabu kryzysowego odpowiedzialnego za walkę z koronawirusem w powiecie. - Pracuję nadal intensywnie. Spływają oferty pomocy. Firma Moraj z Żor chce nas wspomóc w zakresie odzienia dla służb ratunkowych, są również propozycje dostarczania wyżywienia służbie zdrowia i osobom zaangażowanym w prowadzone obecnie prace - powiedział nam G. Swoboda.

Szef zarządu powiatu rozmawiał już z zaprzyjaźnionymi samorządowcami z Opolszczyzny, którzy byli obecni na konferencji z udziałem ministra Michała Wosia. Informował ich m.in. o decyzjach Sanepidu związanych z ich kwarantanną.

Starosta prosi o spokojne podejście do sytuacji, w jakiej się znalazł. Ma kontakt ze wszystkimi podwładnymi.

- Pracuję zdalnie. Mam laptopa, telefon i z nich korzystam aby być na bieżąco ze wszystkim co się dzieje - zaznacza Grzegorz Swoboda.

Przypomnijmy, że takiej samej sytuacji od tygodnia jest wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który również wykonuje swoje obowiązki zdalnie. G. Swoboda miał kontakt z wojewodą, ale wówczas nie obowiązywała go kwarantanna, bo ta dotyczy tylko osób, które znajdowały się w pobliżu osoby zakażonej.Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości