Wtorek, 7 kwietnia 2020

imieniny: Hermana, Rufina, Donata

RSS

Rafako wobec koronawirusa. Kto może, pracuje zdalnie

16.03.2020 12:33 | 3 komentarze | ż

- Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo pracowników oraz kontrahentów. Wszystkim pracownikom, których charakter pracy daje taką możliwość, zarząd umożliwia oddelegowanie do pracy zdalnej. Na terenie Rafako i na prowadzonych przez spółkę budowach wprowadzono zaostrzone procedury sanitarne - informuje Jacek Balcer, rzecznik prasowy w Grupie PBG.

Rafako wobec koronawirusa. Kto może, pracuje zdalnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rafako nie przerywa produkcji ani nie ogranicza działań na realizowanych kontraktach. Wdrożono procedury zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Zdrowia.

- Wprowadzamy pomiar temperatury przy wejściu na teren zakładu pracy. Pracownikom zalecono również pomiar temperatury w domu, przed przyjściem dopracy. Obowiązkowy pomiar temperatury będzie dotyczył też kontrahentów pojawiających się w firmie a osoby odmawiające poddaniu się pomiarowi nie będą wpuszczane na teren spółki - informuje J. Balcer.

Przemieszczanie pracowników pomiędzy budynkami ograniczono do minimum. Ograniczono liczbę osób, które jednocześnie mogą przebywać w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Spotkania są organizowane poprzez telekonferencje lub wideokonferencje. Już wcześniej ograniczono delegacje zagraniczne, w tej chwili wprowadzono ichcałkowite wstrzymanie. Udostępniono również specjalny adres mailowy, na który pracownicy mogą kierować wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące zagrożenia epidemicznego w firmie.

źródło: PBG/Rafako, oprac. ż