Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Kontrola sanitarna na koronawirusa z perspektywy pasażera [ZDJĘCIA]

15.03.2020 15:22 | 0 komentarzy | żet

Zobaczcie jak wygląda kontrola sanitarna pasażerów autobusu pod kątem obecności koronawirusa. Zdjęcia wykonano rankiem 12 marca na przejściu granicznym w Pietraszynie (gmina Krzanowice, powiat raciborski).

Kontrola sanitarna na koronawirusa z perspektywy pasażera [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przypomnijmy, decyzja o rozpoczęciu kontroli sanitarnych na przejściach granicznych zapadła 9 marca. Do 14 marca takie kontrole były prowadzone na przejściach granicznych w całym kraju, m.in. w Chałupkach, Gorzyczkach oraz Pietraszynie (więcej informacji: Kontrole sanitarne na przejściach granicznych w Chałupkach i Pietraszynie [ZDJĘCIA]).

Od 15 marca większość przejść oraz dróg granicznych została zamknięta (więcej informacji: Część przejść granicznych do zamknięcia, kontrole na pozostałych. A jak będzie w naszym regionie?). W naszym regionie do Czech można dostać się tylko przejściami granicznymi w Chałupkach (DK 78) oraz Gorzyczkach (autostrada A1). Tam też nadal prowadzone są kontrole sanitarne. Każda próba przekroczenia granicy w innym miejscu jest nielegalna.

Ruch graniczny został utrzymany w strefie przygranicznej dla osób, które na co dzień pracują zagranicą. Wkrótce swoje granice zamkną również Czesi (więcej informacji: Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA).