środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Pracownica banku wyłudzała pieniądze klientów

13.03.2020 11:46 | 0 komentarzy | acz

Zarzutami przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszowania dokumentów zakończyło się dochodzenie policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Mikołowa, którzy od połowy listopada ubiegłego roku skrupulatnie zbierali materiał dowodowy w sprawie jednej z pracownic banku, która wykorzystując wieloletnie zaufanie klientów placówki, wyłudzała pieniądze z ich rachunków bankowych.

Pracownica banku wyłudzała pieniądze klientów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wykazali policjanci w zebranym w sprawie materiale dowodowym, 41-letnia mieszkanka Orzesza pracownikiem banku, którego agencja znajduje się w Mikołowie, była od 17 lat. W tym czasie stale obsługiwała sporą liczbę klientów, głównie powyżej 60 roku życia, którzy ufali jej przy każdej prowadzonej transakcji. Wykorzystując pozyskane zaufanie, kobieta znalazła sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki dla siebie. Okazało się bowiem, iż od grudnia 2015 roku do lipca 2019 r. orzeszanka wyłudzała drobne sumy pieniędzy z rachunków bankowych swoich 13 klientów w ten sposób, że obsługując poszczególne ich sprawy, podsuwała im do podpisu zlecenia wypłaty gotówki. W jednym z przypadków doszło także do sytuacji, kiedy klient nieświadomie podpisał umowę pożyczki. W niektórych przypadkach 41-latka dodatkowo fałszowała podpisy klientów na dyspozycjach wypłaty.

Łącznie kobieta wyłudziła ponad 35 tysięcy złotych działając w ten sposób na szkodę banku, który, oszukanym przez nieuczciwą pracownicę klientom, zwrócił wszystkie pieniądze.

Kobieta wczoraj usłyszała zarzuty przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszowania dokumentów. W trakcie przesłuchania tłumaczyła, że zwyczajnie potrzebowała dodatkowych środków do życia. Przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.