Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Jednostka WOT w Kuźni Raciborskiej miejscem kwarantanny?

12.03.2020 18:58 | 7 komentarzy | mad

Możliwe, że jednostka WOT w Kuźni Raciborskiej stanie się miejscem kwarantanny ujawnionych na przejściach granicznych osób z podejrzeniem koronawirusa.

Jednostka WOT w Kuźni Raciborskiej miejscem kwarantanny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania koronowirusa wymaga podjęcia szybkich działań właśnie teraz - na wczesnym etapie, kiedy istnieje jeszcze możliwość wpływu na tempo i zasięg jego transmisji. W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniają model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy – powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT.

Jak tłumaczy ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT, na obecnym etapie bezpośrednia walka z koronawirusem nie jest możliwa, dlatego Wojska Obrony Terytorialnej w ramach działań Sił Zbrojnych RP będą podejmowały szeroko zakrojone działania profilaktyczne. Działalność szkoleniowa Wojsk Obrony Terytorialnej zostanie ograniczona, zmianie ulegnie model pracy i służby oraz zostaną wdrożone rozwiązania profilaktyczne skutkujące ograniczeniem ryzyka transmisji koronawirusa na / przez żołnierzy WOT i członków ich rodzin.

– Żołnierze WOT będą wspierać służby specjalistyczne, odciążać cywilną służbę zdrowia, wspierać opiekę osób starszych oraz edukować otoczenie i personel własny w celu ograniczenia skutków rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 – informuje ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Możliwe też, że Kuźnia Raciborska, a konkretnie budynek byłej podstawówki przy ul. Arki Bożka stanie się miejscem odbywania kwarantanny osób ujawnionych na przejściach granicznych z podejrzeniem koronawirusa. Przypomnijmy, że obiekt ten na rzecz stacjonowania tam 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej został przekazany we wrześniu 2019 roku. Obecnie trwa tworzenie tam jednostki (informowaliśmy o tym TUTAJ).

– W całej Polsce wskazujemy i przygotowujemy lokalizacje pod ewentualną kwarantannę osób. Są to działania zapobiegawcze, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – mówi portalowi Nowiny.pl ppłk Marek Pietrzak.