Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Prezydent Polowy: trzeba wspomóc pana starostę w ciężkim okresie

12.03.2020 17:32 | 0 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza Dariusz Polowy mówi nam, że jutro odbędzie się spotkanie samorządowców z całego powiatu związane z przenosinami raciborskiej lecznicy. - Na pewno będą potrzeby natury logistycznej, będziemy reagować w miarę zapotrzebowania - przewiduje głowa miasta.

Prezydent Polowy: trzeba wspomóc pana starostę w ciężkim okresie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto Racibórz może na potrzeby przeprowadzki szpitala rejonowego wykorzystać zasoby swoich spółek komunalnych (PK, PRD) oraz strażników miejskich. Prezydent Polowy towarzyszył staroście Grzegorzowi Swobodzie w dzisiejszych rozmowach z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem, który zdecydował o utworzeniu w Raciborzu szpitala zakaźnego dla całego województwa.

- Trzeba będzie wspomóc pana starostę w ciężkim okresie - deklaruje Dariusz Polowy.

To na barkach włodarza Powiatu, który prowadzi szpital, spoczywa teraz ciężar działań i podejmowanie decyzji. Samorząd miejski spełnia pomocniczą funkcję.

Polowy zauważa, że w walce z koronawirusem ważny jest czas i działania wyprzedzające. - Proszę spojrzeć na to co działo się w innych krajach i skutki tego, że nie przygotowano pewnych spraw na czas - zauważa prezydent Raciborza. Wkrótce ma się okazać oficjalny komunikat służb prasowych Dariusza Polowego na temat sytuacji ze szpitalem rejonowym w Raciborzu.


Czytaj więcej:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski