środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Powiat chroni swoje jednostki przed koronawirusem

12.03.2020 11:43 | 0 komentarzy | ma.w

Odwołane zajęcia terapeutyczne w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przyjmowanie dokumentacji w postaci elektronicznej i organizowanie spotkań w odizolowanych pomieszczeniach to niektóre ze środków bezpieczeństwa wprowadzonych w jednostkach Powiatu Raciborskiego. Za ich wdrażanie odpowiada wicestarosta raciborski Marek Kurpis.

Powiat chroni swoje jednostki przed koronawirusem
Wicestarosta Kurpis nadzoruje wdrażanie zabezpieczeń przed koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 11 marca starosta Grzegorz Swoboda ze swoimi służbami spotkał się z dyrektorami placówek podległych starostwu. 7 placówek oświatowych zostało zamkniętych w związku z decyzją rządu. W MOW Rudy zrezygnowano z weekendowych przepustek dla podopiecznych. W Zespole Szkół Specjalnych zajęcia opiekuńcze są prowadzone dziś i jutro, a od poniedziałku szkoła będzie zamknięta.

W Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nie będą się odbywały zajęcia terapeutyczne, zarówno indywidualne jak i grupowe. Placówka pracuje, ale skupi się na wewnętrznych obowiązkach, analizie dokumentów. - Rozumiemy, że pracują tam osoby, które będą musiały zapewnić opiekę nad swoimi dziećmi, więc liczymy się z ograniczonymi możliwościami poradni w najbliższym czasie - tłumaczy wicestarosta Marek Kurpis.

Kurpis wskazuje na zmianę w kontakcie z klientami placówek starostwa. - Preferujemy teraz kontakt telefoniczny i mejlowy - podkreśla.

Podjęto także starania, aby ograniczyć ruch petentów do jednostek mieszczących się przy ul. Klasztornej (PINB, PUP, PCPR). - Chcemy zminimalizować tam liczbę przychodzących osób. Dokumentację chcemy przyjmować elektronicznie. Inne będziemy przyjmować w głównym holu budynku. Robimy wszystko, żeby ograniczenia były jak najmniej kłopotliwe dla klientów starostwa - podkreśla M. Kurpis.

Następne spotkanie z dyrekcją szkół planowane jest w piątek o godz. 9.00. Będą omawiane kolejne tematy funkcjonowania placówek starostwa w czasie tzw. „społecznej kwarantanny”. W szkołach pełnione są dyżury, a pracownicy obsługi i administracji pracują jak co dzień.

Jeszcze dziś ma ukazać się oficjalny komunikat służb prasowych starosty raciborskiego w tej sprawie.Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.