Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Jest areszt dla sprawców brutalnego pobicia w Żorach

12.03.2020 10:38 | 0 komentarzy | acz

Na 3 miesiące do aresztu śledczego trafili dwaj mężczyźni, którzy w sobotę brutalnie pobili znajomego. Wczoraj na wniosek prokuratora o ich tymczasowym aresztowaniu zadecydował żorski sąd. 34 i 24-latek najpierw grozili mężczyźnie, potem uderzali łomem, a na koniec podpalili budynek, w którym mieszkał.

Jest areszt dla sprawców brutalnego pobicia w Żorach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w dzielnicy Baranowice. Pokrzywdzony zaprosił swoich znajomych na kolację, podczas której wspólnie spożywali alkohol. Kiedy przyszło się im rozstać, zaproszonym nie spodobało się to i wówczas to właśnie doszło do awantury pomiędzy mężczyznami.

34 i 24-latek niespodziewanie zaatakowali gospodarza. Najpierw grozili popełnieniem przestępstwa, a chwilę później, gdy próbował się przed nimi schować, zaczęli okładać po głowie łomem. Mężczyzna zdołał zbiec z budynku i znalazł schronienie u mieszkańców pobliskich zabudowań. Ci z kolei udzielili mu pomocy i zaalarmowali mundurowych.

Zanim napastnicy zbiegli zdążyli podpalić budynek, w którym mieszkał 48-latek. Wkrótce jednak zostali zatrzymani przez kryminalnych na osiedlu Korfantego. Wczoraj prosto z policyjnego aresztu zostali doprowadzeni do sądu, gdzie ogłoszono im decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi nawet do 8 lat więzienia.
(acz)