Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Pustoszeją półki w sklepach. Czy mieszkańcy Raciborza i Wodzisławia zaczynają panikować?

11.03.2020 20:27 | 66 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 21:11

TEKST AKTUALIZOWANY

11 marca w niektórych sklepach w naszym regionie można było zobaczyć puste półki. Tak było m.in. w Rossmannie przy Opawskiej w Raciborzu oraz Biedronce obok stadionu w Wodzisławiu Śl.

Pustoszeją półki w sklepach. Czy mieszkańcy Raciborza i Wodzisławia zaczynają panikować?
Tak wyglądała półka z papierem toaletowym w Rossmanie przy ul. Opawskiej w Raciborzu (zdjęcie wykonano około godz. 15.00)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomimo zapewnień przedstawicieli rządu, że sklepy nie zostaną zamknięte, część mieszkańców naszego regionu zaczyna panikować. Dotyczy to przede wszystkim zakupów. Obsługa niektórych sklepów nie nadążała dziś (11 marca) z wykładaniem towaru na półki. Tak było m.in. w Rossmannie przy ul. Opawskiej w Raciborzu oraz w jednej z Biedronek w Wodzisławiu Śląskim.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował na antenie Wiadomości do mieszkańców Polski, aby nie ulegali panice. Zwrócił uwagę, że stojąc w długiej kolejce po zakupy zwiększa się ryzyko zarażenia koronawirusem. Jednocześnie zapewnił, że towaru w sklepach nie zabraknie, a placówki handlowe nie zostaną zamknięte. Nawet w przypadku kwarantanny służby dbają, aby takim osobom nie zabrakło żywności oraz środków higieny.

Wśród użytkowników aplikacji WhatsApp zaczęła krążyć informacja, że wkrótce ma zostać ograniczony handel w sklepach wielkopowierzchniowych. Autor tej fałszywej wiadomości wskazywał, że informacja ma pochodzić od "znajomego posła". Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz zdementowała takie nieprawdziwe wiadomości.

Regał z mydłami w drogerii przy ul. Opawskiej w Raciborzu.

W Biedronce obok stadionu w Wodzisławiu Śl. zabrakło jabłek...

... słodyczy.