Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Kultura

Rok z Życia Kobiety - Rusza seria inspirujących i kreatywnych spotkań [ZDJĘCIA]

11.03.2020 10:20 | 0 komentarzy | AgaKa

Projekt "Rok z Życia Kobiety" został zgłoszony do Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego i został zakwalifikowany do głosowania. Niestety, nie zdobył dofinansowania na jego realizację. To jednak nie zraziło pomysłodawczynię, Halinę Sochę, która i tak przeszła do jego realizacji. Na czym ma polegać?

Rok z Życia Kobiety - Rusza seria inspirujących i kreatywnych spotkań [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt jest kontynuacją poprzedniego o nazwie "Kobiety Mają Moc", który cieszył się dużą popularnością i spełnił oczekiwania grupy docelowej. Ma na celu pokazanie paniom ze środowiska Wodzisławia Śląskiego, że w naszym mieście można spędzać czas zdrowo, twórczo i radośnie z wykorzystaniem istniejącego potencjału miasta, promować zdrowy styl życia co będzie procentowało w życiu codziennym, a przede wszystkim rodzinnym. Ponadto ma obudzić kreatywność i ją wyćwiczyć. W serii zajęć, które planowane są przez rok (dwa razy w miesiącu), mogą brać udział także panowie. Ze względu na to, że projekt nie zdobył dofinansowania w WBO (Wodzisławski Budżet Obywatelski), nie będzie całkowicie bezpłatny. Prelegenci wystąpią pro bono, jedynie za materiały na zajęcia trzeba będzie ponieść koszty.

Wśród warsztatów, które będą się odbywały, znajdą się: warsztaty kreatywnego pisania, warsztaty rozwojowe (zmiana sposobu postrzegania własnej osoby na tle społeczeństwa), gotowanie zdrowej żywności, malowanie, rysowanie i inne zajęcia twórcze (np. tworzenie własnej biżuterii), nordic walking i inne. W zależności od potrzeb, zajęcia będą się odbywały: w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza, na wodzisławskim Balatonie, krytej pływalni Manta oraz w Warsztatowni na dworcu kolejowym.

We wtorek, 10 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze, inaugurujące projekt spotkanie, na którym przyszli prelegenci przedstawili w skrócie program warsztatów, które mają prowadzić. Pomysłodawczyni, Halina Socha opowiedziała także zgromadzonym o samej idei projektu, o tym jaki jest jego cel i czego można się spodziewać.

- Ktoś może powiedzieć, że malować czy rysować to sobie może sam w domu, a prawda jest taka, że w grupie raźniej i motywacja jest większa - zaznacza pani Halina.

Rozpiska warsztatów będzie dostępna w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, na stronie Facebook biblioteki oraz na stronie Facebook "Rok z Życia Kobiety".