Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Brat okradał brata. Wszystko sprzedawał w lombardzie

11.03.2020 08:22 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 07:00

REGION. Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który od ponad roku regularnie okradał swojego brata, a łup oddawał do lombardu. Działając w ten sposób, mężczyzna pozbył się sporej ilość elektronarzędzi, sprzętu AGD oraz telefonu.

Brat okradał brata. Wszystko sprzedawał w lombardzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 7 marca policjanci z orzeskiej patrolówki zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Orzeszu. Zgłaszający przekazał stróżom prawa, że doszło do włamania i kradzieży z jego pokoju telefonu komórkowego. Niedługo po tym okazało się, że sprawcą całego zamieszania jest, zamieszkujący wspólnie ze zgłaszającym, 28-letni brat mężczyzny. Orzeszanin tego samego wieczoru został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany regularnie okradał swojego 29-letniego brata. Aby pozyskać pieniądze na alkohol, już na przełomie stycznia i lutego 2019 roku sukcesywnie wynosił z domu elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i AGD i sprzedawał je w lombardach. Ostatnią skradzioną rzeczą był telefon komórkowy. Policjantom udało się też odzyskać część skradzionego sprzętu. 28-latek wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
(acz)