Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

„Medyk” – szkoła z energią, nauka z przyjemnością

09.03.2020 12:49 | 0 komentarzy | EK

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły policealnej, ale nie wiesz, w jakim kierunku iść dalej? Zastanawiasz się, która szkoła będzie najlepsza? A może jesteś rodzicem i widzisz, że twoje dziecko jest zupełnie pogubione. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu, w skład którego wchodzi Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego nr 1 oraz Szkoła Policealna zaprasza do skorzystania z oferty edukacyjnej. Placówka mieści się w dwóch lokalizacjach, w Raciborzu i Rybniku.

„Medyk” – szkoła z energią, nauka z przyjemnością
Fot. Zajęcia na kierunku technik usług kosmetycznych. Uczennica wykonuje zabieg fal radiowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborski „Medyk” to nowoczesna szkoła, w której zdobędziesz atrakcyjny zawód dostosowany do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Na bogatą ofertę składa się aż dziesięć kierunków kształcenia. Są to: technik masażysta, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, technik farmaceutyczny, terapia zajęciowa, higienistka stomatologiczna, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny oraz opiekunka dziecięca. Szczegółowe opisy wszystkich kierunków znajdują się na www.medykraciborz.com.pl.

dr Robert Trybulski, Fizjoterapeuta

Jeśli chodzi o treści kształcenia, liczba godzin dydaktycznych, która jest ustawowo przypisana dla tego typu placówek, jest dużo większa niż w przypadku np. kształcenia wyższego. Sam jestem nauczycielem akademickim więc mam porównanie, co do kwestii liczby zajęć. Innymi słowy, szkoła taka jak nasza, ewidentnie i specjalistycznie kształci w zakresie konkretnych umiejętności. Te dwa lata spędzone u nas, to wystarczający czas, żeby nauczyć odpowiednich umiejętności, do wykonywania określonego zawodu. Szkoła oparta jest również o szeroki program kształcenia praktycznego poza placówką. Chodzi więc o zajęcia nie tylko z nauczycielem, ale również o pracę z realnym pacjentem, klientem, która odbywa się w ramach praktyk zawodowych, których jest bardzo dużo. Kolejny bardzo istotny element, to mało liczne grupy zajęciowe. To pozwala na niezmiernie duże zaangażowanie i możliwość tworzenia rozszerzonych informacji zwrotnych na linii nauczyciel – uczeń.

Placówka wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. Słuchacze mają możliwość uzyskania dwóch kwalifikacji jednocześnie. A co ważne, są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w salonie kosmetycznym oraz otwarcia i prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie kosmetyki. Szkoła organizuje kształcenie zarówno w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym.

Fot. Raciborska placówka znajduje się przy ulicy Warszawskiej 7.

Szkoła dla wszystkich swoich słuchaczy oferuje również  cztery całkowicie bezpłatne kursy, takie jak: doradca żywieniowy (80 godzin), opieka nad dzieckiem zdrowym i chorym (120 godzin), wizaż i stylizacja (40 godzin), aktywizacja seniora (70 godzin) oraz nowość - rejestracja medyczna (80 godzin).

Kamil Froncek, uczeń kierunku technik masażysta 

Zdecydowałem się na wybranie tej placówki z uwagi na kierunek technik masażysta. Nie żałuję, że tutaj przyszedłem, to był dobry wybór. Panuje tutaj przyjazna atmosfera, otrzymujemy rzetelną wiedzę. Dużo mamy zajęć praktycznych, co moim zdaniem jest największym plusem szkoły.

Uwaga! Od roku raciborski „Medyk” zaprasza również do swojej szkoły w drugiej lokalizacji w Rybniku, mieszczącej się przy ul. Łącznej 12a.

Nieważne ile masz lat, jeśli poszukujesz pomysłu na siebie, zapisz się. W szkole spotkasz przyjaźnie nastawionych, wykwalifikowanych nauczycieli, którzy indywidualnie pokierują twoją edukacją. Jeśli nie chcesz tracić czasu na przyswajanie zbędnej teorii, to właśnie to miejsce jest dla ciebie. W nowoczesnych pracowniach zdobędziesz potrzebne umiejętności praktyczne. I, co warto podkreślić, całkowicie bezpłatnie. Pracujesz, studiujesz, jesteś żoną, mamą, ojcem, tatą? Nic nie szkodzi. Pogodzisz wszystkie aktywności.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Województwa Śląskiego w Raciborzu „MEDYK”
47-400 Racibórz, ul. Warszawska 7
tel.: 324153244
www.medykraciborz.com.pl
medyk.raciborz@interia.pl 

 Pobierz prezentację w pdf >>> Medyk_dobra praca i edukacja 2020.pdf

Prezentacja jest publikowana w ramach drugiego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego, portalu Nowiny.pl i serwisu Praca.nowiny.pl

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl   

Zobacz również szczegóły tutaj https://www.nowiny.pl/161538-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna-mamy-projekt-dla-twojej-firmy.html

Tekst sponsorowany