Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Kultura

Grali i śpiewali dla raciborskiego schroniska [ZDJĘCIA, VIDEO]

06.03.2020 22:09 | 0 komentarzy | (q)

Sala widowiskowa Raciborskiego Domu Kultury widziała już niejedno, ale taki koncert wydarzył się po raz pierwszy! – witając gości powiedziała Anna Kokolus, wicedyrektor RCK. Z inicjatywy instruktorów postanowiono bowiem zaśpiewać i zagrać dla… psów i kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. Warunkiem udziału w wydarzeniu było przyniesienie dobrej karmy lub żwirku. Inicjatywa, tak artystycznie jak też moralnie przeszła najśmielsze oczekiwania.

Grali i śpiewali dla raciborskiego schroniska [ZDJĘCIA, VIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierująca Schroniskiem Małgorzata Malik-Kęsicka dziękując na wstępie inicjatorom i wykonawcom, nie kryła wzruszenia. Zanim rozpoczął się koncert, w hallu RDK urosła prawdziwa góra darów dla nieszczęśliwych zwierząt. I gdyby nawet występy zawiodły, główny cel przedsięwzięcia był już osiągnięty! Lecz około dwustu słuchaczy, zapewne miłośników psów i kotów, którzy wypełnili widownię, przeżyło jeszcze wiele muzycznych wzruszeń.

W roli konferansjera zadebiutował, akompaniujący przy pianinie, Marek Kuder. Pod muzycznym kierownictwem Tomasza Behry na scenie pojawiali się coraz to nowi wykonawcy, w większości na co dzień związani z amatorskim ruchem w Raciborskim Centrum Kultury. Świadomość celu powodowała wcale nieczęstą swobodę i radość wykonania, budziła też spontaniczny aplauz widowni. Wśród wielu śpiewających dziewcząt klasę pokazał niezwiązany zawodowo z piosenką Rafał Jarzombek, prezentując (a na koniec bisując) niełatwą piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem” oraz „My Way” Franka Sinatry. Aby ułatwić adopcję, cały czas w tle na ekranie pojawiały się fotograficzne portrety zwierzaków, które zrobili zaangażowani w całą akcję: Jagoda Główka, Oliwia Morawiec, Julia Łubik oraz Paweł Okulowski.

Raciborzanie nie po raz pierwszy pokazali swoją wrażliwość na muzykę, ale hojnością udowodnili, że mają wielkie serca i potrafią ulżyć losowi naszych braci mniejszych. Obiecano sobie, że to pierwsze, ale nieostatnie rozśpiewane wydarzenie na rzecz bezdomnych zwierząt! Dziękujemy również firmie Zoo-Mar za włącznie się w naszą akcję.

W koncercie udział wzięli: Wokal: Asia Skowyra, Zuzanna Wieczosek, Julia Mielczarek, Natalia Jezusek, Wiktoria Krzyżyk, Wiktoria Śmietana, Julia Mielnik, Justyna Chory, Paulina Świerczek, Rafał Jarzombek, Krzysztof Koziarski, Tymek Pawłowski. Zespół: Marta Linek, Wiktoria Linek, Paulina Świerczek, Marysia Stugiewicz, Tymek Pawłowski, Marek Kuder, Krzysztof Koziarski. Aranże oraz piano: Tomasz Behra.