Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Ewa i Adam Gawędowie otworzyli wspólne biuro. "Panować tu będzie rodzinna atmosfera" [ZDJĘCIA]

06.03.2020 21:23 | 22 komentarze | juk

W Wodzisławiu Śl. uroczyście otwarto biuro poselsko-senatorskie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Ewa i Adam Gawędowie otworzyli wspólne biuro. "Panować tu będzie rodzinna atmosfera" [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Małżeństwo parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister Adam Gawęda i senator Ewa Maria Gawęda uroczyście otworzyli dziś (6.03) wspólne biuro. Mieści się ono przy ul. świętego Jana 16 (w biurowcu "Odra Office") w Wodzisławiu Śl.

- Drzwi naszego biura będą zawsze otwarte dla ludzi, którzy będą potrzebować naszej pomocy - wspólnie zapowiedzieli parlamentarzyści. Wiceminister zauważył, że duet, który tworzy z małżonką Ewą, będzie w znaczący sposób oddziaływał na tutejszym terenie. - Śląsk stoi przed poważnym zadaniem transformacji surowcowo-energetycznej. Będę mógł się tej tematyce całkowicie poświęcić, bo wiem, że moja małżonka będzie działać tutaj w regionie - mówił Adam Gawęda. Z kolei pani senator zauważyła, że biuro nie będzie przeznaczone tylko do zgłaszania problemów i uwag przez mieszkańców, ale również będzie miejscem, gdzie będzie można się podzielić własnymi pomysłami i spostrzeżeniami.

Na inaugurację otwarcia biura przybyli przyjaciele, sympatycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości. Wśród gości pojawili się m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który reprezentował wicepremiera Jacka Sasina, europoseł Izabela Kloc oraz posłowie: Barbara Dziuk, Waldemar Andzel i Ewa Malik. Obecny był również przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach Stanisław Prusek oraz prezes Wyższego Urzędu Górniczego Adam Mirek. Również okoliczni samorządowcy wzięli udział w wydarzeniu.

W stronę Ewy i Adama Gawędów goście kierowali przede wszystkim życzenia i gratulacje. - Życzę wam samych sukcesów - mówiła europoseł Izabela Kloc. Głos zabrał również Piotr Duda. - Cieszę się, że mogę być tutaj z wami. Życzę wam, aby osoby, które będą przychodzić do tego biura, czuły się jak u siebie, aby problemy, z którymi będą przychodzić, były rozwiązywane. Niech będzie w tym miejscu prowadzony rzetelny, prawdziwy dialog społeczny - mówił. - Jestem pewien, że rodzinnej atmosfery na pewno tutaj nie zabraknie - dodał przewodniczący Solidarności.

Biuro zostało również poświęcone przez prałata ks. Bogusława Płonkę. - Boże błogosławieństwo jest bardzo ważną wartością, bo jak doskonale wiemy, bez Boga ani do proga - mówił kapłan życząc, by w biurze parlamentarzystów ludzie potrzebujący pomocy, zawsze ją otrzymali.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.