Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Regulaminowa wymiana zdań. Radny Kuliga drąży w wodociągach

Pisaliśmy niedawno, że szef Wodociągów Raciborskich zgłosił komisji rady miasta, że spółka działała bez regulaminu dostarczania wody i odprowadzenia ścieków - dokumentu istotnego dla jej działalności. Wątpliwości w prawdziwość tej tezy zgłosił radny Michał Kuliga.

Regulaminowa wymiana zdań. Radny Kuliga drąży w wodociągach
Radny Michał Kuliga zgłosił szefowi wodociągów swe wątpliwości. Prezes miejskiej spółki Michał Ziółkowski krytykuje poprzedników m.in. za sprawę z regulaminem ZWiK

Prezes Wodociągów Raciborskich Michał Ziółkowski poinformował radę miasta, że na początku 2018 r. ustawodawca nakazał uaktualnienie obowiązujących regulaminów zakładów wodociągów. Miało do tego dojść w terminie półrocznym. Dodał, że pierwsza próba uaktualnienia regulaminu nie powiodła się. Weryfikujące go Wody Polskie odesłały dokument do Raciborza, żeby został poprawiony. - Te poprawki miały zostać naniesione jak najprędzej. Było zobowiązanie spółki, że taki regulamin zostanie opracowany do połowy 2019 r. Tak się jednak nie stało. Teoretycznie więc poprzedni regulamin jest w użyciu, ale jest on znacząco nieaktualny - tłumaczył na sesji prezes Ziółkowski.


- Skoro jest regulamin to nie można mówić, że go nie ma - uważa radny Kuliga

Radny Michał Kuliga słysząc to, stwierdził, że regulamin jest, a media - za prezesem wodociągów podały, że go nie ma. - Obecny regulamin będzie ważny do momentu uchwalenia nowego - ocenił. Ziółkowski oznajmił, że spółka musi pracować na bazie jakiegoś regulaminu, ale dotychczasowy był „znacząco nieaktualny”.

Według Kuligi poprzednik Ziółkowskiego (Krzysztof Kubek) nie naniósł poprawek w regulaminie, bo doszło do zmiany władz spółki. - W mieście wciąż obowiązywał dotychczasowy regulamin i to należy wyartykułować - podkreślił członek „Razem dla Raciborza”. Ziółkowski odparł, że z dokumentów wynika, że 14 listopada 2018 r. ZWiK został zobowiązany do naniesienia poprawek do połowy roku 2019. - Mimo upływu 7 miesięcy tego nie zrobiono - podkreślił prezes.

Radny Michał Kuliga przekazał, że chodzi mu tylko o to, że prezes wypowiedział się publicznie, że wodociągi działały bez regulaminu, a ten regulamin był. Przy okazji radny spytał, czym różnią się wersje regulaminu - stary i ten z poprawkami z Wód Polskich. - Regulamin różni się znacząco od poprzednio procedowanego. Został przygotowany w oparciu o wytyczne Wód Polskich. - Czy tamten regulamin był bardziej ogólny, ten zaś jest bardziej szczegółowy? - spytał Kuliga. Prezes odparł: jest zupełnie na odwrót.

Ludzie

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wstyduniemają (37.30. * .45) 08.03.2020 00:10

" Jest zupełnie na odwrót" - panie prezesie, więc teraz regulamin jest byle jaki, bo ogólnikowy!
CZY WY MACIE LUDZI ZA IDIOTÓW??????

~WstyduBrak (46.134. * .234) 06.03.2020 15:22

Teraz widzicie, jakimi ludźmi Polowy obsadza stanowiska. Grafik Ziółkowski będzie teraz rządzić wodociągami, nie rozumie co to regulamin, ale pyskuje radnym. Heca!