Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jedynie troje radnych chciało zobaczyć z bliska pracę urzędu

06.03.2020 11:43 | 0 komentarzy | ma.w

Piotr Klima szef komisji gospodarki, który w tej kadencji wprowadził „wycieczki” radnych do instytucji i firm (m.in. wysypisko, więzienie, redakcja „Nowin”) tym razem postanowił zapoznać kolegów samorządowców z magistratem. Odzew był znikomy.

Jedynie troje radnych chciało zobaczyć z bliska pracę urzędu
Nestor rady Piotr Klima z najmłodszym radnym Dawidem Łomnickim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z ustaleniami i trzykrotną zapowiedzią 4 marca zapoznaliśmy się z pracą poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych raciborskiego urzędu - relacjonuje radny Klima. W roli przewodnika wystąpił prezydent Dariusz Polowy. Towarzyszyła mu Monika Chojecka kierująca wydziałem organizacyjnym. - Przedstawiono nam wszystkich naczelników oraz urzędników.

Mieliśmy okazję poznać ich pracę, porozmawiać na temat wybranch spraw i problemów - przekazuje Piotr Klima.

- Była to bardzo pouczająca wizyta. Odnieśliśmy wiele korzyści poszerzając swoją wiedzę oraz mogliśmy naocznie poznać warunki i zakres pracy, obowiązków oraz kompetencji - twierdzi radny Raciborza.

Według Klimy dla urzędników były to także ważne spotkania. - Przy okazji poznaliśmy się wzajemnie. Szkoda, że w zwiedzaniu wzięło udział jedynie trzech radnych: Magdalena Kusy, Zygmunt Kobylak i ja - żałuje przewodniczący komisji gospodarki miejskiej.

Radny podkreśla, że dla urzędników był to „obraz zainteresowania radnych ich pracą”. Dlatego Klima apeluje do radnych o liczniejszy udział w trwającym cyklu odwiedzin wybranych instytucji i firm. - Poza ich różnymi wieloma walorami jest to również tworzenie wizerunku Rady Miasta i utwierdzenie naszego zainteresowania pracą danych podmiotów. Radny w okresie kadencji powinien przynajmniej raz odwiedzić najważniejsze miejsca i podmioty w naszym mieście - podsumowuje Piotr Klima nazywając cykl wspólnych wypraw radnych „samorządowym szlakiem zwiedzania”.

Lista kolejnych celów wizyt radnych:

PWSZ, szkoły miejskie, Biblioteka, kościoły, klasztory i kaplice Raciborza, RCK, Muzeum, Ośrodek Pomocy Społecznej, Raciborskie Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Policja, Straż Graniczna, Wodociągi Raciborskie, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Miejski Zarząd Budynków i Zarządy Wspólnot Mieszkaniowych, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Przedsiębiorstwo Komunalne, Las „Widok”, Rezerwat Przyrody „Łężczok"

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Magdalena Kusy

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zygmunt Kobylak

Zygmunt Kobylak

Radny Raciborza, prezes PTTK Racibórz