Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Polowy nadal chce maksymalnej racjonalizacji wydatków na szkoły

05.03.2020 22:10 | 10 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza podał na ostatniej konferencji posesyjnej, że dyrektorzy miejskich szkół pozytywnie ocenili propozycje naczelnika Żychskiego w sprawie symulacji planów lekcji dla zredukowanej sieci placówek oświatowych. Włodarz podał, że trwają prace nad maksymalną racjonalizacją wydatków oświatowych.

Polowy nadal chce maksymalnej racjonalizacji wydatków na szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wbrew cechom, które przypisuje sobie Prezydent Polowy, nie dotrzymał ostatnio danego słowa. Mieliśmy dowiedzieć się o decyzji włodarza na kolejnym spotkaniu, po wcześniejszym zaproszeniu. Dowiadujemy się jednak o ratuszowych „rewelacjach” z mediów. Wobec czego za pomocą mediów my również składamy deklarację. Nie pozwolimy na zniszczenie edukacji raciborskich dzieci i obniżenie standardu kształcenia Nawet jeżeli Pan Prezydent naprawi w swoim mniemaniu błąd, atakując teraz jedną konkretną szkołę, to rodzice SP 4, 13, 15 i 18 oraz inni rozsądni mieszkańcy miasta, nie pozwolą Panu na destrukcyjne działania uderzające w uczniów.

I odnosząc się jeszcze do Pana słów - Panie Prezydencie, proszę nie traktować naszych rozmów jako konsultacji, bo spowodował Pan, że nie miały takiego charakteru, choć my bardzo o to zabiegaliśmy. Zresztą to my - rodzice, a nie Pan, chcieliśmy rozmawiać, żeby rozwiązać wytworzony przez Pana problem. Nie przyjął Pan jednak żadnych sugestii, rozwiązań poprawiających finansowanie szkolnictwa, czy nawet naszej pomocy. Pana działania zmierzały wyłącznie do przekazania nam, że jedyną słuszną drogą jest likwidacja, tworząc pod to dane na kolanie.

Zamiast zrozumienia, dobra publicznego, troski o przyszłe pokolenia Raciborza, natknęliśmy się na mur arogancji władzy i to niestety ... betonowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz