Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Za sprawą radnego Łęskiego zniknie płot przy szkole muzycznej

05.03.2020 13:16 | 7 komentarzy | ma.w

Częściowe wygrodzenie chodnika przy raciborskiej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki było nielegalne. - Nastąpiło bez wiedzy i zgody Miasta Racibórz - stwierdził prezydent Dariusz Polowy.

Za sprawą radnego Łęskiego zniknie płot przy szkole muzycznej
Jarosław Łęski radny Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Jarosław Łęski już w styczniu poprosił na sesji o omówienie tematu częściowego wygrodzenia chodnika przy remontowanej szkole muzycznej. Zapytał wtedy, czy chodnik przy szkole był remontowany ze środków miejskich. Wówczas wiceprezydent Michał Fita nie potrafił odpowiedzieć na pytanie radnego. Ten skierował interpelację do głowy miasta.

Chodzi o teren stanowiący własność Gminy Miasta Racibórz. Obejmuje działkę nr 4120/164 (k.m.4) obręb Racibórz o powierzchni ewidencyjnej 0,0143 ha, która przylega bezpośrednio do nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, w trwałym zarządzie Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu.

Przy kompleksowym remoncie budynku PSM wzniesiono ogrodzenie. Szkoła zrobiła to na swój koszt na części terenu obejmującego miejską działkę, pomiędzy istniejącym chodnikiem wzdłuż ulicy Ogrodowej a budynkiem. Wydzielono przy tym miejsca parkingowe dla pracowników szkoły.

Zajęty ogrodzeniem teren leży w pasie drogowym ulicy Ogrodowej i pozostaje w zarządzie dróg miejskich. W 2009 roku Miasto Racibórz wykonało remont nawierzchni ogólnodostępnego parkingu.

- Wygrodzenie części terenu o powierzchni około 0,0374 ha nastąpiło bez wiedzy i zgody Miasta Racibórz w związku z tym, pismem z dnia 12.02.2020 r. zarządca tj. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu został wezwany do demontażu samowolnie wykonanego ogrodzenia - odpowiedział na interpelację J. Łęskiego prezydent Dariusz Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza