Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Po „tournée” prezydentów nie ma w urzędzie oficjalnego śladu

04.03.2020 10:26 | 6 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza spotykał się z mieszkańcami jesienią ubiegłego roku w formie objazdu dzielnic miasta. Niestety w magistracie nie ma formalnego protokołu z tamtego cyklu rozmów.

Po „tournée” prezydentów nie ma w urzędzie oficjalnego śladu
Dariusz Polowy i Marcin Wojnarowski (odwrócony, z prawej) podczas spotkania dzielnicowego w Sudole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy spotkania dzielnicowe prezydenta miasta są potrzebne?

Chcieliśmy sprawdzić, na jakim etapie realizacji są wnioski mieszkańców zgłoszone przez nich prezydentowi Dariuszowi Polowemu i jego zastępcom, w trakcie pierwszego w tej kadencji samorządu objazdu dzielnicowego. Zarówno włodarz jak i towarzyszący mu Michał Fita czy Dominik Konieczny prowadzili notatki z tamtych spotkań. Ekipie z Batorego towarzyszył zwykle naczelnik wydziału informacji i promocji Marcin Wojnarowski. Okazuje się jednak, że w były to jedyne luźne zapiski, z których nie powstał żaden formalny protokół. Na podstawie takiego dokumentu można byłoby weryfikować, jak obietnice urzędników realizowane są w praktyce. Włodarz informował na każdym ze spotkań, że odbywa je, aby zbierać wnioski do budżetu miasta. Tymczasem oficjalnego zestawienia zawierającego uwagi i wnioski kierowane do głowy miasta w magistracie brak.

- Spotkania prezydenta i jego zastępców z mieszkańcami nie były protokołowane. Wnoszone przez uczestników spotkania wnioski i uwagi były spisywane osobiście przez prezydenta Dariusza Polowego i jego zastępców, a następnie w miarę możliwości przekazywane do rozpoznania lub realizacji właściwym wydziałom urzędu miasta - odpowiedziała nam Lucyna Siwek rzeczniczka prasowa raciborskiego samorządu.

W trakcie kampanii wyborczej, jak i na początku kadencji Dariusz Polowy zapowiadał, że spotkania dzielnicowe mogą być prowadzone dwa razy w roku, na wiosnę oraz jesienią. W ten sposób odbywają je wójtowie gmin powiatu raciborskiego. Na przykład władze Pietrowic Wielkich, które tę formę kontaktu z mieszkańcami stosują od lat, tłumaczą, że wiosną składane są deklaracje, a jesienią odbywa się rozliczenie z ich realizacji.


Czytaj także

https://www.nowiny.pl/156230-polowy-szykuje-budzet-2020-i-pyta-mieszkancow-co-wen-wpisac.html

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza