Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

Przez dwa lata znęcał się nad swoją partnerką i jej rodziną

02.03.2020 19:36 | 1 komentarz | żet

Dramat rozgrywał się w Babicach. Domowy oprawca w końcu został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pięciu lat więzienia.

Przez dwa lata znęcał się nad swoją partnerką i jej rodziną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 lutego dyżurny raciborskiej policji otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który miał grozić podpaleniem drzwi wejściowych do domu swojej partnerki. - Sytuacja zagrażała życiu i zdrowiu domowników. Od razu na miejsce skierowany został patrol z kuźniańskiego komisariatu policji, jednak agresora już tam nie było. Sprawa została przekazana dzielnicowemu, który w rozmowie z kobietą ustalił, że w jej domu dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Od poszkodowanej zostało przyjęte zgłoszenie dotyczące przestępstwa - informuje komisarz Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Z zeznań kobiety wynikało, że 30-letni mężczyzna od prawie dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią oraz członkami jej rodziny. Policjanci przesłuchali świadków i podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny.  W piątek 28 lutego raciborski sąd na wniosek kuźniańskich śledczych i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu kara pięciu lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet