Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Dzienny dom seniora w Pietrowicach Wielkich otwarty [ZDJĘCIA, WIDEO]

02.03.2020 13:00 | 0 komentarzy | mad

Pietrowice mogą już pochwalić się dziennym domem seniora. Miejsce zostało oficjalnie otwarte. – To wyjątkowa chwila dla naszej gminy – cieszył się wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek.

Dzienny dom seniora w Pietrowicach Wielkich otwarty [ZDJĘCIA, WIDEO]
Symboliczną wstęgę przecięła jedna z pensjonariuszek, Genowefa Zapotoczna z Pietrowic Wielkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzienny Dom Seniora+ (DDS) to miejsce utworzone z myślą o najstarszych mieszkańcach gminy. To miejsce dla osób, które chcą żyć aktywniej, edukować się i brać udział w życiu kulturalnym gminy. DDS wychodzi również naprzeciwko osób samotnych, które nie mają co robić w wolnym czasie.

Oficjalne uruchomienie dziennego domu seniora, mieszczącego się w centrum społeczno-kulturalnym odbyło się w poniedziałkowe przedpołudnie 2 marca. W uroczystości wzięli udział m.in. wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, dyrektor biura poselskiego Michała Wosia, Szymon Szrot, radni gminni z przewodniczącym rady Piotrem Bajakiem na czele, radny powiatowy Szymon Bolik, sekretarz Pietrowic Wielkich Gabriel Kuczera, skarbniczka Marzena Kopczewska, proboszcz miejscowej parafii, ks. Damian Rangosz, a także najważniejsze tego dnia osoby, czyli pensjonariusze DDS. Obecnie jest ich dziesięcioro.

– Cieszę się, że w centrum społeczno-kulturalnym udało się nam wygospodarować pomieszczenia, gdzie możecie czuć się swobodnie, jak u siebie w domu. Aby ten kontakt społeczny był, abyście się nie czuli samotnie, żebyście nie urzędowali we własnych domach tylko ze czterema ścianami. Wiemy, że człowiek od zarania dziejów żyje we wspólnocie. Więc taka wspólnota na terenie naszej gminy powstała – mówił do pensjonariuszy wójt Wawrzynek.

Samorząd Pietrowic Wielkich na uruchomienie tego miejsca otrzymał dotację z rządowego programu „Senior+”. Do samorządu trafiło 232 tys. złotych. Na Dzienny Dom Seniora+ składa się pokój do spotkań, z wydzieloną częścią na kanapę i telewizor, aneks kuchenny, sala do rehabilitacji, gabinet dla rehabilitanta, szatnia oraz toalety.

Szerszą relację z otwarcia obiektu niebawem zamieścimy w papierowym wydaniu "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Piotr Bajak

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego