Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

"Igrzyska śmierci" - pasjonujący cykl fantasy dla młodzieży

29.02.2020 14:45 | 0 komentarzy | (s)

Poszukujesz pomysłu na prezent dla nastolatka? Idealnym wyborem może być książka, nawet jeśli Twoje dziecko uważa lektury szkolne za nudne. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się młodzieżowe cykle fantasy i powieści z gatunku YA (young adult). To pozycje wręcz uwielbiane przez młodych czytelników, którzy z pasją kompletują kolejne tomy, rozwijając przy tym wyobraźnię, horyzonty i zainteresowania czytelnicze. Doskonałym przykładem i wyborem może być cykl autorstwa Suzanne Collins!

"Igrzyska śmierci" - pasjonujący cykl fantasy dla młodzieży
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Suzanne Collins podbija serca młodych czytelników na całym świecie!

Igrzyska Śmierci, cykl książek Suzanne Collins, to bestsellerowe opowieści o przygodach dzielnej Katniss Everdeen walczącej z okrutnym system. Na ich podstawie został nakręcony również film, który okazał się absolutnym hitem. Fabuła koncentruje się na wydarzeniach rozgrywających się w Panem - to imperium, które powstało na ruinach dawnych państw Ameryki Północnej. Jego najbardziej charakterystycznym punktem jest monumentalny Kapitol. Despotyczne władze Panem każdego roku żądają od mieszkańców Panem straszliwej ofiary - po jednym z chłopaków i dziewcząt z każdego z dwunastu dystryktów miasta musi wzajemnie walczyć ze sobą o życie. Ten brutalny show określany jako Igrzyska Głodu transmitowany jest przez wszystkie telewizje imperium i przyciąga miliony widzów.

Kibicuj Katniss Everdeen w walce z okrutnym systemem

Główna bohaterka cyklu, Katniss Everdeen, to nieco nieśmiała, lecz sprytna i mądra szesnastoletnia dziewczyna, którą poznajemy, gdy po śmierci ojca mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów państwa. To ona przejmuje odpowiedzialność za utrzymanie rodziny.  I właśnie ona zostanie wytypowana, by walczyć o przetrwanie w brutalnych Igrzyskach Głodu, a później buntuje się i poprowadzi rebeliantów do walki z despotycznym systemem. W obliczu wyzwania jest waleczna i gotowa do poświęceń, co czyni z niej bohaterkę z którą warto się utożsamiać i brać za przykład.

Lektura cyklu powieściowego Suzanne Collins jest pasjonująca - każdy z głównych bohaterów serii posiada własne unikatowe fantastyczne zdolności i w walce o przetrwanie przeżywa niezwykłe przygody. Fabuła książek obfituje w trudne do przewidzenia zwroty akcji. Postacie są złożone i posiadają niebanalne, dopracowane charaktery. Uniwersum stworzone przez Susanne Collins jest rozbudowane i ciekawe. Premiery kolejnych tomów i filmów były bardzo istotnymi wydarzeniami medialnymi i kulturowymi, na które czekali fani z całego świata.

Materiał zewnętrzny