środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Prezydent Polowy o tanim lodowisku na rynku [konferencja posesyjna NA ŻYWO]

28.02.2020 11:12 | 0 komentarzy | ma.w

Na piątek 28 lutego o godz. 11.00 włodarz Raciborza zwołał konferencję prasową, aby podsumować tematy lutowej sesji Rady Miasta Racibórz. Transmitowaliśmy to spotkanie na żywo, na portalu.

Prezydent Polowy o tanim lodowisku na rynku [konferencja posesyjna NA ŻYWO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dariusz Polowy na początek podsumował działanie lodowiska na raciborskim rynku. Bank będący właścicielem ślizgawki pochwalił Miasto, bo frekwencja w Raciborzu wypadła bardzo dobrze w porównaniu z innymi miastami, gdzie znajdowały się takie lodowiska. Prezydent Polowy podał koszty, jakie Miasto poniosło na użytkowanie obiektu na Rynku: 40 tys. zł kosztowała energia, 300 zł - woda. To dużo niższe nakłady od utrzymania miejskiego lodowiska Piastor na Zamkowej (w tym roku OSiR go nie uruchamiał). - Uznaliśmy, że nie warto go odpalać. Na pewno w przyszłym roku też będzie lodowisko na rynku, niezależnie od tego co będzie się działo w OSiR - stwierdził D. Polowy. Miasto chce modernizować osir-owskie lodowisko. Od lat mówi się o jego zadaszeniu.

Na konferencji, w której głowie miasta towarzyszyli urzędnicy z wydziału informacji i promocji - Marcin Wojnarowski i Lucyna Siwek - Dariusz Polowy mówił też o pierwszym podejściu samorządu do tworzenia nowej strategii rozwoju miasta. Urzędnicy z Batorego przez dwa dni szkolili się na Zamku Piastowskim z działań strategicznych, pod okiem prof. Andrzeja Sztando z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako wartościowego wykładowcę wskazał go radny klubu prezydenta - Jarosław Łęski. - Nowa strategia ma się wpisywać w strategię rozwoju województwa i powiatu - zapowiedział prezydent D. Polowy.

Kolejnym wątkiem poruszonym przez włodarza były informacje o pracach magistratu w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych, m.in. kwoty 1,2 mln zł na PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji) na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację miejskich kamienic.

Włodarz zaprosił za pośrednictwem lokalnych mediów na sobotnie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Zaklętych. Na raciborskim rynku w południe, tuż po mszy świętej w kościele farnym, odbędzie się inscenizacja militarna.

Więcej szczegółów w materiali wideo zarejestrowanym w formie transmisji na żywo przez Facebooka nowiny.pl. Była to tzw. część emisyjna konferencji posesyjnej. Oprócz niej prezydent Polowy odpowiada na pytania dziennikarzy, ale już poza przekazem "na żywo".

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz