Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Syk instalacji gazowej zaniepokoił pracowników

Rankiem 27 lutego strażacy odebrali zgłoszenie o gazie ulatniającym się ze stacji redukcyjnej* przy ul. Piaskowej w Raciborzu.

Syk instalacji gazowej zaniepokoił pracowników
zdjęcie poglądowe

Na miejsce skierowano trzy zastępy zawodowców oraz samochód operacyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, a także pogotowie gazowe. Strażacy zbliżali się do miejsca rzekomej awarii z eksplozjometrem w ręku, jednakże urządzenie nie wykazało jakiegokolwiek stężenia gazu w powietrzu. Za to słyszalny był syk, który wzbudził niepokój pracowników. Okazało się jednak, że to naturalny dźwięk towarzyszący redukcji gazu.

Tego dnia strażacy zostali wezwani również do ściągnięcia kota, który zaplątał się w gałęzie drzewa przy ul Wolności w Łańcach (zwierzę zdołało uwolnić się przed przyjazdem strażaków) oraz uprzątnięcia jezdni po wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Rybnickiej w Raciborzu (szczegóły: Potrącenie rowerzysty na Rybnickiej).


* Instalacja służąca do uzdatnia gazu, redukcji i regulacji ciśnienia, pomiarów parametrów gazu, rozdziału gazu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].