Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Raperzy przestrzegali przed używkami młodzież z Jastrzębia-Zdroju

28.02.2020 07:05 | 0 komentarzy | ska

1200 uczniów jastrzębskich szkół (z 32 placówek) wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym z raperami. Gośćmi byli Bęsio i DJ Yonas, którzy przekonywali jastrzębską młodzież o tym, że przez narkotyki, dopalacze i alkohol nie warto marnować sobie życia. Przekaz był mocny, ponieważ oni sami byli kiedyś na granicy życia i śmierci.

Raperzy przestrzegali przed używkami młodzież z Jastrzębia-Zdroju
fot. arch. ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raperzy przestrzegali przed używkami młodzież z Jastrzębia-Zdroju

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Akademia Jastrzębskiego Węgla byli inicjatorami spotkania profilaktycznego, które miało zainteresować młodzież, a jednocześnie ostrzec uczniów szkół przed używkami: narkotykami, dopalaczami i alkoholem.

Przekaz tego spotkania był mocny, bo dotyczył najbardziej dramatycznych momentów życia młodych ludzi. Raperzy pokazywali, że można inaczej, że są wartości, na których można zbudować przyszłość.

- Współczesna młodzież jest pogubiona. Jeśli nie ma właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie zna swojej wartości i nie dostrzega swoich silnych stron, może zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak: papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze - to może ich nieodwracalnie zniszczyć. My im mówimy: nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się. Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj - to przesłanie RYMcerzy.

Projekt „Nie zmarnuj swojego życia”, który realizują RYMcerze, czyli Łukasz Bęś i Jonatan Blank został objęty patronatami Ministerstwa Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacji Edukacja z Wartościami.