Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej o przeprawie przez Odrę i Psinę

27.02.2020 06:50 | 0 komentarzy | d

Powstała Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej i jest ona kontynuacją wcześniejszych okołorowerowych działań prowadzonych w obrębie Raciborza przez wielu społeczników. - Teraz jednak widzimy wyraźną konieczność rozszerzenia aktywności w tym względzie na cały powiat raciborski. Szczegóły dotyczące długofalowych zamierzeń i działalności podamy wkrótce – mówią działacze Roman Wałach, Andrzej Tomczyk, Jan Surga, Grzegorz Kawalec i Leszek Szczasny.

Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej o przeprawie przez Odrę i Psinę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działacze relacjonują, że w tym tygodniu opracowali koncepcję (do pobrania poniżej) pilnego zorganizowania przeprawy przez Odrę i Psinę w miejscu, gdzie funkcjonowała dawna śluza przy Rafako (na zdj.). – Dokument przesłaliśmy do PGW Wody Polskie, a dodatkowo w środę 26 lutego odbyliśmy spotkanie w urzędzie miasta z udziałem przedstawiciela PGW Wody Polskie, prezydenta Dariusza Polowego i starosty Grzegorza Swobody. Poruszono na nim wiele innych też kwestii - od zagospodarowania terenu Zbiornika Racibórz Dolny na potrzeby turystyki i rekreacji, poprzez postulowaną przez stronę społeczną konieczność stworzenia kompleksowej strategii rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście i powiecie we współpracy z okolicznymi samorządami – opisują nam podejmowane w ostatnim czasie kroki.

Dodając, że w kwestii śluzy wszyscy mają dobre intencje, ale niestety czasem związane ręce ze względów proceduralnych. – Wierzymy jednak, że uda się znaleźć szybkie rozwiązanie dla tego newralgicznego rowerowego węzła, o którym radnych i mieszkańców w pozytywnym tonie zapewniano już w poprzedniej kadencji samorządu. Nie poddajemy się, czekamy na ruch drugiej strony, jednocześnie prowadząc dalsze prace – piszą do naszej reakcji Roman Wałach, Andrzej Tomczyk, Jan Surga, Grzegorz Kawalec i Leszek Szczasny.

Koncepcja 1
Koncepcja 2

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.