Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Obóz w Pleśnej podrożeje

25.02.2020 10:30 | 1 komentarz | ma.w, ż

Nowością jest fakt, że nabór uczestników na obóz w Pleśnej 2020 przeprowadzą bezpośrednio komendanci poszczególnych turnusów.

Obóz w Pleśnej podrożeje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nabór odbędzie się on 16, 17 i 18 marca w SP15. – Jesteśmy w trakcie organizacji obozu, uzyskujemy wymagane zgody na jego prowadzenie – mówił Krzysztof Żychski naczelnik WEKiS na lutowym posiedzeniu komisji oświatowej w raciborskim magistracie. Karty obozowe będą rozdawali komendanci, co jest nowością w stosunku do roku ubiegłego, gdzie zajmowali się tym pracownicy wydziału edukacji, a nabór odbył się w RCK.

Jaka będzie cena turnusu? Na forum komisji naczelnik Żychski nie podał stawki, tłumacząc, że nie potwierdził jej jeszcze z prezydentem Polowym, którego przez dwa dni nie było w Raciborzu (brał udział w samorządowym konwencie w Wiśle). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się wówczas, że opłata będzie wyższa niż przed rokiem.

Radny Paweł Rycka chciał się dowiedzieć jakie Miasto ma plany wobec Pleśnej, gdzie za starej władzy dokonano części inwestycji by odświeżyć i uatrakcyjnić obozowisko. Na posiedzeniu nie było jednak wiceprezydenta Michała Fity, do którego wcześniej adresował zapytanie. Żychski wyjaśnił jedynie, że co do dodatkowych zajęć z instruktorami z RCK, co wprowadził naczelnik Robert Myśliwy, to planem pobytu dzieci nad morzem zajmują się w całości komendanci.


25 lutego na stronie internetowej raciborskiego magistratu opublikowano komuniakt dot. płatności za obóz w Pleśnej. Ceny wyniosą:

  • 1 520 zł - to 100% odpłatność za osobę za 17-dniowy obóz dla dzieci i młodzieży w Pleśnej - dla uczestnika spoza terenu Raciborza.
  • 1 200 zł - to odpłatnosć ze zniżką (320 zł) za 17-dniowy obóz dla dzieci i młodzieży - dla uczestnika z terenu gminy Racibórz.

Ludzie:

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.