Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Radni mają dość nieobecności prezydenta i zastępców na komisjach

24.02.2020 20:44 | 5 komentarzy | ma.w

W lutym czara goryczy się przelała. W komisji budżetu zabrakło głowy miasta. Nie przyszedł też żaden z zastępców. Radni narzekają też na brak naczelników wydziałów podczas obrad. - A prawników raz widziałem. Komu my płacimy? - grzmiał Piotr Klima w pustawej sali kolumnowej.

Radni mają dość nieobecności prezydenta i zastępców na komisjach
Piotr Klima domaga się obecności prezydenta na posiedzeniach komisji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy prezydent Polowy szanuje radnych Raciborza?

Prezydent Dariusz Polowy i jego zastępcy Michał Fita z Dominikiem Koniecznym coraz rzadziej pojawiają się na posiedzeniach komisji branżowych Rady Miasta Racibórz. Obrady kończą się szybko, bo radni nie mają komu zadawać pytań, zainteresowani tematyką posiedzeń. W poniedziałek 24 lutego do członków komisji budżetowej nie przyszedł żaden z prezydentów. - Nikt się nawet nie usprawiedliwił - zauważył radny Piotr Klima. Jego i pozostałych członków radnych irytują coraz liczniejsze absencje włodarzy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że D. Polowy i M. Fita mieli w tym czasie umówione wcześniej spotkania w swoich gabinetach, a D. Konieczny - wyjście w sprawie prywatnej.

- Włodarze nie uważają z nami rozmawiać? To i my opuścimy posiedzenie. Nie w tym rzecz byśmy się produkowali nie wiadomo po co i do kogo - narzekał były przewodniczący rady miasta Henryk Mainusz. Przypomniał, że odkąd jest radnym, to prezydenci zawsze brali udział w posiedzeniach komisji. - Robił to pan Osuchowski, robił pan Lenk. Zawsze byli, choćby przez moment, żeby odpowiedzieć na pytania - zaznaczył.

Marian Czerner wiceprzewodniczący rady skrytykował nieobecność naczelników wydziałów na tematycznej komisji. Ci zwykle zreferują swoją sprawę i wychodzą, a dyskusja w komisji toczy się nadal i przydałaby się obecność specjalistów.

Piotr Klima narzekał na brak urzędowych prawników na posiedzeniach, ostatnio również na sesjach. - Wcześniej bywali i rozstrzygali wątpliwości na miejscu. Ja raz ich tylko widziałem. Nie chcę 5 prawników, niech przyjdzie jeden. Komu my płacimy? - zirytował się szef komisji gospodarki.

Szef komisji budżetowej Józef Galli zauważył, że radni brzmią teraz, jak ten ksiądz co upomina wiernych na mszy, że mało kto chodzi do kościoła. Skomentował to Henryk Mainusz. - Ja zawsze farorzowi mówię: nie opierdzielaj tych, co siedzą, tylko idź po tych, co nie przyszli - skwitował szef klubu „Razem dla Raciborza”.

Komisja budżetowa przegłosowała wniosek o aktywną i odpowiedzialną obecność prezydenta i jego zastępców na posiedzeniach komisji.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Marian Czerner

Marian Czerner

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Racibórz

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz