środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

PKS. Powracają kursy z Kuźni Raciborskiej i Nędzy na Gamowską

24.02.2020 14:31 | 3 komentarze | mad

Powiat raciborski w uzgodnieniu z gminami Kuźnia Raciborska i Nędza przywraca od 1 marca br. bezpośrednie połączenia autobusowe z tych miejscowości do szpitala przy ul. Gamowskiej.

PKS. Powracają kursy z Kuźni Raciborskiej i Nędzy na Gamowską
Decyzja zapadła na spotkaniu zorganizowanym w piątek 21 lutego w urzędzie gminy w Nędzy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Kuźni Raciborskiej, Nędzy, Starostwa Powiatowego w Raciborzu i PKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wydłużenie kursów bez zwiększania dofinansowania gmin i powiatu było możliwe dzięki likwidacji dwóch kursów popołudniowych, cieszących się najmniejszym zainteresowaniem pasażerów. Samorządy uzgodniły, że zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wydłużenie linii połączenia ze szpitalem. W godzinach porannych o 6:55 i 8:00 kursy będą się rozpoczynały z przystanku przy ul. Kolejowej w Kuźni Raciborskiej, a zakończą się przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Kursy powrotne spod raciborskiego szpitala o godzinie 11:05 i 13:25 zakończą się przy ul. Kolejowej w Kuźni Raciborskiej – czytamy w komunikacie raciborskiego starostwa.

Urzędnicy podkreślają, że zmiana podyktowana jest licznymi prośbami mieszkańców, które powiat jako organizator transportu powiatowo-gminnego uwzględnił. Mimo braku dodatkowych środków na zwiększenie finansowania komunikacji powiatowo-gminnej, samorządy doszły do porozumienia. Korekta rozkładów jazdy spotkała się również z akceptacją gminy Nędza.

- Zlikwidowane zostaną kursy z Rud do Raciborza o godzinie 16:43 i 18:53. Korzysta z nich niewielka liczba pasażerów, przez co są całkowicie nierentowne. Mimo likwidacji mieszkańcy Rud nie zostaną całkowicie pozbawieni połączenia z Raciborzem w godzinach popołudniowych. Powstałą lukę wypełnią uruchamiane od 1 marca br. kursy przyspieszone z Katowic – podaje Starostwo.

Czytaj również: PKS-em na Gamowską. Czy powrócą kursy z Nędzy i Kuźni Raciborskiej do szpitala?