Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

Dziś zmiany w numerach do komend policji

24.02.2020 09:10 | 0 komentarzy | acz

Od poniedziałku 24 lutego zmieniają się numery telefonów do komend policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47.

Dziś zmiany w numerach do komend policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne. Efektem uruchomienia wyróżnika będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji.

Wyróżnik AB=47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka Policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN) a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Szczegóły wdrażanego systemu znajdziesz tutaj:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/185570,Uwaga-Zmieniaja-sie-numery-telefonow-do-jednostek-Policji-w-calym-kraju.html