Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Miasteczko drogowe Straży Miejskiej zrobi furorę

22.02.2020 11:00 | 0 komentarzy | żet

Strażnicy miejscy dysponują nowymi pomocami naukowymi - dzięki którym prowadzone przez nich zajęcia dla przedszkolaków są dużo ciekawsze i cieszą się większym zainteresowaniem.

Miasteczko drogowe Straży Miejskiej zrobi furorę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nauka poprzez zabawę - to sprawdzony przepis na sukces. Raciborscy strażnicy miejscy sięgnęli po niego z myślą o najmłodszych, dla których od lat prowadzą lekcje o bezpieczeństwie. Urząd Miasta zakupił miasteczko drogowe - zestaw akcesoriów takich jak: rozkładane przejście dla pieszych, sygnalizacje świetlną, a nawet makiety pojazdów - które dzięki specjalnym szelkom dzieci mogą założyć i w ten sposób przez zabawę, i symulowanie sytuacji drogowych - uczyć się bezpiecznych zachowań i postaw.

Miasteczko drogowe zrobiło furorę w Przedszkolu nr 26. Najmłodsi w trakcie zajęć mogli dowiedzieć się między innymi: jak bezpiecznie przejść przez pasy, jak zachowywać się w czasie wyjścia z domu i w drodze do przedszkola. Dzieci uczulano ponadto jak poprawnie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy lub osoba wysiadająca z samochodu.

Wkrótce strażnicy z miasteczkiem pojawią się w kolejnych raciborskich przedszkolach.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż