Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Palące problemy dzielnic

25.02.2020 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Spytaliśmy włodarza Raciborza jak wydatkowanie 2,2 mln zł na obiekt w jednej dzielnicy ma się do idei zrównoważonego rozwoju całego miasta, z uwzględnieniem „sprawiedliwości dzielnicowej”?

Palące problemy dzielnic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tak postawione pytanie głowa miasta odpowiada, że Ostróg został znacznie bardziej „wyróżniony” rozbudową OSiR o aquapark i stadion lekkoatletyczny. – Nie zaniedbujemy innych dzielnic. W Markowicach zaplanowaliśmy termomodernizację budynku szkolnego i wykup terenu przyszkolnego. W Nowych Zagrodach powstanie parking przy Katowickiej. Z Płoni wyprowadzamy otaczarnię. Realizujemy najbardziej palące problemy dzielnic – podkreśla Dariusz Polowy.

Czy Brzezie jest wyróżniane w tej kadencji (2019 – wykup działki przy kościele by stworzyć miejsca postojowe; 2020 – szatnie dla LKS Brzezie) z uwagi na to, że mieszka tam dwoje radnych (Nowacka i Fiołka) oraz wiceprezydent (Konieczny). – Idąc tym kluczem można wszystko ze sobą powiązać – kwituje Polowy. Podkreślił, że chodzi o rozwój bazy sportowej w oparciu o strategię szkolenia piłkarskiego zaproponowanego Miastu przez specjalistę w tym zakresie – Marka Śledzia.

(ma.)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza