Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Koncerty na stadionie? Radny: widzę niewykorzystany potencjał

21.02.2020 13:00 | 0 komentarzy | juk

W tym roku na wodzisławskim stadionie zostanie zorganizowana jedna, a nie jak miało to miejsce od kilku lat dwie duże imprezy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. – Zaangażujmy to miejsce w organizację zewnętrznych imprez kulturalnych – apeluje do włodarzy miasta radny Józef Szymaniec.

Koncerty na stadionie? Radny: widzę niewykorzystany potencjał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Stadiony są nie tylko areną meczów piłkarskich. Obiekty sprawdzają się doskonale również jako miejsca dla dużych koncertów. Czy wodzisławski stadion Aleja zlokalizowany przy ul. Bogumińskiej również może stać się miejscem, gdzie obywać się będą wydarzenia kulturalne na dużą skalę?

Plenerowe imprezy z międzynarodowymi gwiazdami?

– Wydaje mi się, że nasz stadion posiada wielki i niewykorzystany potencjał w kwestii organizowania na jego terenie imprez masowych - uważa wodzisławski radny Józef Szymaniec. Dodaje, że przeniesienie dni miasta z płyty rynku na tamtejszą murawę było strzałem w dziesiątkę. - Znaczna część mieszkańców Wodzisławia Śl., zwłaszcza ta młodsza część podziela moje zdanie. Dlatego uważam, że powinniśmy w większym stopniu zaangażować stadion w organizację zewnętrznych imprez kulturalnych - mówi Józef Szymaniec. Zauważa, że miasto Rybnik od kilku lat na swoich obiektach sportowych organizuje duże koncerty plenerowe z udziałem międzynarodowych gwiazd. - Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy również iść w tym kierunku - dodaje rajca.

Nie ma chętnych do organizacji imprez

Radny Szymaniec swoją koncepcję wykorzystania wodzisławskiego stadionu przedstawił w trakcie ostatniego posiedzenia komisji promocji, sportu i rekreacji. Zaapelował również do włodarzy miasta o ciągłe rozwijanie oferty obiektu oraz jej uatrakcyjniania. Obecna na obradach zastępczyni prezydenta Izabela Kalinowska poinformowała rajcę, że brak organizacji imprez zewnętrznych na miejskim stadionie nie wynika z niechęci włodarzy. - To nie jest tak, że my stadionu nie chcemy wynajmować. W tym momencie nie ma po prostu chętnych na organizację takich przedsięwzięć bez wkładu własnego miasta. A na tego typu wydatki w tej chwili nas po prostu nie stać - mówiła Izabela Kalinowska. Dodała, że w przeciągu ostatnich dwóch lat zgłosiła się do magistratu jedna firma eventowa z pomysłem zorganizowania dużego koncertu na stadionie. - Wkład miasta w to wydarzenie opiewać miał na kwotę około 150 tys. zł. Ponadto firma zażyczyła sobie bezpłatnego wynajęcia stadionu, a zysk ze sprzedaży biletów miał zasilić konto organizatora - poinformowała wiceprezydent. W efekcie miasto nie zdecydowało się na współorganizację przedsięwzięcia.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego