środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Kultura

W RCK śpiewano o miłości oczekiwanej, spełnionej i utraconej [ZDJĘCIA]

18.02.2020 11:30 | 0 komentarzy | rck, d

Jakże mogło być inaczej. Tradycji RCK stało się zadość i sala kameralna Domu Kultury „Strzecha” zamieniła się w magiczną przestrzeń, gdzie ze sceny w dzień św. Walentego wyznawano sobie miłość.

W RCK śpiewano o miłości oczekiwanej, spełnionej i utraconej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grono instruktorów, przyjaciół i wychowanków RCK zaprezentowało znakomity montaż piosenek lirycznych i dramatycznych przeplatanych recytacjami własnych wierszy Jerzego Dębiny, który był pomysłodawcą i autorem scenariusza. Śpiewano o miłości oczekiwanej, spełnionej, utraconej.

W wypełnionej po brzegi sali zabrzmiały słowa B. Leśmiana, A. Osieckiej, B. Olewicza i wielu innych. Nie zabrakło słynnej „Rebeki”, „La boheme” Ch. Aznavoura czy „Dwojga ludzieńków”, do której muzykę napisał akompaniujący tego wieczoru na pianinie wszystkim wykonawcom Tomasz Behra. Wystąpiły Anna Jegerska-Michalska (z własnym tekstem), Zuzanna Wieczosek, Joanna Skowyra, Julia Mielczarek, Agnieszka Rajda oraz Wiktoria Śmietana. Dziewczyny porwały publiczność wdziękiem, muzykalnością oraz scenicznym wyczuciem. Niełatwe mini-dramaty J.Dębiny to klasa sama w sobie.

Swoistym postscriptum koncertu był występ Grzegorza Zimałki, który w towarzystwie Daniela Siedloka zaprezentował kilka swoich utworów.

źródło: RCK

Ludzie:

Jerzy Dębina

Jerzy Dębina

Aktor, poeta, animator kultury, artysta