Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Seniorzy z Ocic bawili się w Malibu

18.02.2020 09:31 | 0 komentarzy | żet

Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Ocicach powstało dziewięć lat temu. Z roku na rok przybywa członków, których obecnie jest już prawie setka.

Seniorzy z Ocic bawili się w Malibu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Seniorom z Ocic przewodniczy Helena Handziuk. - W ciągu tych dziewięciu lat byliśmy na piętnastu wycieczkach, zorganizowaliśmy kursy komputerowy oraz pierwszej pomocy, a także siedemnaście spotkań, m.in. z rzecznikiem praw konsumenta, mediatorem sądowym, fizykoterapeutami czy policjantami - wylicza pani Helena.

13 lutego seniorzy spotkali się w Zajeździe Malibu, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, kolacja oraz zabawa taneczna. Spotkania w takiej formule organizowane są dwa razy w roku - raz na początku nowego roku i drugi raz z okazji Dnia Seniora. Przewodnicząca Helena Handziuk zachęcała seniorów z Ocic do udziału w dwóch tegorocznych wycieczkach - jednodniowej do Opola i Brzegu śladami Piastów oraz trzydniowej na Warmię i Mazury, m.in. do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. - To jedyne miejsce w Polsce, gdzie objawiła się Matka Boska. Póki jesteście jeszcze młodzi, skorzystajcie z okazji i weźcie udział w tej wycieczko-pielgrzymce - powiedziała H. Handziuk.

Za oprawę muzyczną spotkania odpowiadał Brunon Stuchły - organista z Bolesławia, który często przygrywa seniorom na ich zabawach. - Gram muzykę pod ludzi, czyli nie żadne współczesne disco polo, tylko utwory z lat 60, 70 i 80, czyli z czasów ich młodości. Seniorzy, a ja również się do nich zaliczam, bo jestem już na emeryturze, lubią się bawić przy piosenkach Abby czy Boney M - powiedział nam pan Stuchły, chwilę przed tym jak porwał seniorów z Ocic do tańca.