Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

Które przejścia dla pieszych należy doświetlić?

17.02.2020 12:08 | 1 komentarz | ż

Urzędnicy proszą mieszkańców o pomoc we wskazaniu przejść dla pieszych, które należy doświetlić.

Które przejścia dla pieszych należy doświetlić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznym budżecie zarezerwowano 100 tys. zł na doświetlenie przejść dla pieszych. Urzędnicy zamierzają zwiększyć tę pule o środki zewnętrzne pozyskane z rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

- Zależy nam aby na liście przejść wymagających doświetlenia, znalazły się nie tylko te na które wskazują wyniki badań fotometrycznych, czy zalecenia ekspertów od bezpieczeństwa ruchu drogowego. Liczymy także na Państwa wskazania i pomoc w wytypowaniu przejść – które Waszym zdaniem w pierwszej kolejności wymagają doświetlenia. Zadanie może być realizowane tylko na drodze gminnej - czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

Urzędnicy proszą, aby propozycje zgłaszać do 24 lutego za pośrednictwem platformy ESIM (z menu w lewym górnym roku należy wybrać "zgłoszenia publiczne”, następnie kliknąć w kategorię "oświetlenie", po czym zaznaczyć na interaktywnej mapie przejście dla pieszych, które wymaga doświetlenia).

- W razie problemów z dokonaniem zgłoszenia ( skorzystaniem z e-simu) prosimy o kontakt pod nr tel. 032 75 50 682. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie - informuje magistrat.

Uwaga! Zgłoszenia mają przejść dla pieszych przez drogi gminne. Tak więc nie należy zgłaszać przejść na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych (np. na ulicach: Armii Krajowej, Bogumińskiej, Bosackiej, Brzeskiej, Gliwickiej, Głubczyckiej, Hulczyńskiej, Jana Pawła II, Kozielskiej, Kwiatowej, Odrodzenia, Reymonta, Rybnickiej, Starowiejskiej).